„Sport miluju odmalička. Asi nejsilněji mě ovlivnilo zlaté Nagano. Snad každý kluk v té době sbíral hokejové kartičky a chtěl mít pořádnou kolekci Jágrů a Hašků,“ vzpomíná Ivan.

Právě hokej je jeho hlavní doménou. Přečíst si od něj můžete hlavně příběhy zajímavých hráčů nebo články o olomoucké Moře, přerovských Zubrech či Jestřábech z Prostějova.

„Pamatuji si, jak jsem se z hokejových časopisů snažil vystřihávat fotky, lepit si je na papíry, na kterých jsem měl vytištěné různé informace o oblíbených hráčích nebo o NHL. Pak jsem ty papíry lepil k sobě a prodával rodičům a prarodičům jako vlastní časopisy. Možná tam se poprvé projevilo něco, co mě nakonec reálně začalo živit,“ prozradil reportér, který má na starosti vedení redakce v Olomouckém kraji.

Zajímavostí je, že právě Ivan je autorem sloganu celého vydavatelství Vltava Labe Media. Mise společnosti stále zní: „Informujeme. Pomáháme. Bavíme. Od novin přes časopisy až po web. Objektivně, kultivovaně, s tradicí.“

„Baví mě hrát si se slovy. Vedení vydavatelství kdysi oslovilo zaměstnance, aby zkusili něco vymyslet. Vítěz získal pěknou odměnu, víkendový pobyt, tak jsem si řekl, proč do toho nejít. A nakonec opravdu máme takový slogan od obyčejného sporťáka z Přerova,“ pousmál se bývalý basketbalový rozehrávač.

Nezajímá ho tedy jen hokej. Rád píše a sleduje také tenis a samozřejmě fotbal. „Vždycky mě fascinovaly fotbalové svatostánky. Užil jsem si evropské poháry na Nou Campu a San Siru. Mým snem je zažít si to někdy i pracovně, vrcholem by pro mě byla olympiáda. Jako pro samotné sportovce,“ uzavřel Ivan Němeček.

Napište svému sporťákovi
Máte zajímavý tip na článek, potřebujete mi něco sdělit? Není problém, jsem tu pro vás. Kontaktujte mě na mailu ivan.nemecek@denik.cz, najdete mě také na sociální síti Twitter. A ještě si určitě pusťte video, nejen to moje – před kamerou se ocitl každý ze sporťáků Deníku.

Zdroj: Břenek

Zpovídal jsem řadu známých osobností nejen ze světa hokeje. Nepřehlédněte třeba tento můj nedávný exkluzivní rozhovor s Davidem Krejčím:

David Krejčí poskytl Deníku exkluzivní rozhovor v kabině olomoucké plecharény.
Zůstat v Olomouci? Manželce chyběla Amerika, uvidíme, co bude dál, říká Krejčí