Po několika úspěšně odehraných zápasech proti papírově lehčím soupeřům přicházejí na řadu boje proti kvalitním týmům z popředí tabulky.

Sobotní souboj Zory s Partizánským, který startuje v tradičních 17.30, slibuje hodně vyrovnané utkání.

Slovenský celek totiž splňuje kritérium silného protivníka, i když tomu aktuální umístění v tabulce zase tolik nenapovídá. Stojí za tím šňůra pěti prohraných zápasů Partizánek se Šaľou, Michalovcemi, Porubou, Zlínem a Slavií. Mimochodem právě takoví soupeři na olomoucké Dámy čekají v dalších kolech.

Do těchto důležitých klání ale mohou jít Hanačky v pohodě, s větším klidem a vyšším sebevědomím. Nepoztrácely totiž body s týmy ze spodní části tabulky. V minulém interligovém kole olomoucký tým přivezl dva body z půdy slovenského Sence.

„Ten zápas jsme zvládli, teď nás ale čekají zápasy pravdy. První z nich je domácí souboj s s Partizánským. V dalším kole potom zajíždíme do Zlína. Každá ztráta by byla citelná,“ uvědomuje si trenér DHK Zora Olomouc Libor Malínek.

Osu týmu sobotního olomouckého soupeře – Partizánského tvoří skvělá trojice Michnová, Košíková, Blažeková. Brankařkou oporou je Školková a její souboj s gólmankou Zory Barborou Raníkovou může přinést zajímavé porovnání.

A bez náboje rozhodně nebude ani samotný souboj obou týmů o interligové body.

Vždyť v podzimní části sezony se v utkání těchto dvou celků zrodila remíza 23:23. Právě v utkání v Partizánském se poprvé v sezoně na palubovce objevila olomoucká opora Lucie Fabíková, která se vrátila po zranění.

Remízou skončil i rok starý souboj na olomoucké palubovce. Podobný scénář by si kouč Malínek rozhodně nepřál. „Soupeři, kteří jsou v tabulce za námi, čekají na každé zaváhání, teď se ukáže, jak velká je naše síla,“ prohlašuje.