Na souboj týmů ze špice tabulky to byl docela masakr. Co říkáte na tak drtivé vítězství?
Je to přesně takový výsledek, jaký jsme si přály. Ale myslím si, že takové zápasy by určitě měly být vyrovnanější. Zkrátka to ale dokazuje, že když se na to opravdu soustředíme a hrajeme přesně, jak chceme, tak bychom měly vyhrávat.

S Libercem jste prohrály domácí pohárový zápas a od té doby jste jej dvakrát jasně porazily. Co se změnilo?
Myslím, že jsme potřebovaly dostat přes držku (smích). Jednou jsme to potřebovaly, abychom to nebraly jako samozřejmost, že budeme neustále všechno vyhrávat. Přece jen ten sport je zrádný a člověk se na to musí soustředit.

V posledních pěti zápasech jste ztratily jediný set. Už jste na ideální úrovni, nebo jsou ve výkonech stále ještě určité rezervy?
Rezervy jsou vždycky. Spíš je to o tom, jak se to vždy sejde. Někdy je prostě blbý den, přece jen toho máme hodně. Když se ale daří, tak si myslím, že to vypadá dobře (usmívá se).


V sobotu vás čeká souboj v Prostějově, kam Olomouc pojede jako favorit, což je změna oproti předchozím sezonám. Co od derby očekáváte?
I přesto, že jsme je už porazily a i tabulkově jsme nad nimi, tak pořád jméno Prostějov budí respekt a je to soupeř, kterého nemůžeme podcenit. Pojedeme tam soustředěně stejně jako na dnešní zápas proti Liberci. Neříkám, že budeme nervózní, ale bude to takové napjaté a budeme chtít vyhrát.

Na prostějovské palubovce se dřív většinou nevyhrávalo. Může hrát prostředí roli?
Samozřejmě. Ale ukázalo se, že vypjaté zápasy, kde je nějaká nervozita a jsme pod nějakým tlakem, zvládáme. Předvedly jsme to v Liberci, kde jsme měly nůž na krku a odehrály jsme tam perfektní zápas. Kdyby to takhle fungovalo v těchto zápasech, tak to bude super.

Sérii neporazitelnosti v extralize bude chtít protáhnout na co nejdelší šňůru zápasů?
Úplné až do konce (směje se).

Příští týden vás čeká ještě výjezd do Belgie k pohárovému zápasu v Beverenu. Jak se těšíte na CEV Cup?
Těšíme se na něj, protože dostat se do čtvrtfinále by bylo super. Hrozně tam chceme vyhrát, určitě tam nepojedme si jen zahrát. Doufám, že si uděláme hezké Vánoce.

Myslíte už nyní na evropský pohár?
Vzhledem k tomu, že teď máme takové dva těžké zápasy za sebou, tak jsme se o tom ještě ani moc nebavily. Asi to teď budeme brát zápas od zápasu.

VK UP Olomouc – VK Dukla Liberec 3:0 (18, 20, 9)

Rozhodčí: Gall, Pecháček. Čas: 60 minut. Diváků: 500.
Olomouc: Dudová, Košická, Sokolová, Napolitano Šenková, Michalíková, Strušková, libero Kovářová.
Liberec: Kopecká, Šotkovská, Kohoutová, Pištěláková, Mikšíková, Candráková, libero Dostálová. Střídaly: Holubcová, Vaňková, Kolářová.