Úřadující český mistr na palubovce Zory přes třicet minut potvrzoval roli velkého favorita, domácí tým se těžce prosazoval v útoku.

„Vyhrávali jsme o šest o sedm gólů, soupeř se ale vrátil do zápasu, za což mu gratuluji. Olomouc je doma úplně jiný tým než venku, také jsme sem jeli s patřičným respektem,“ ocenil mostecký kouč Peter Dávid výkon Zory.

Zora se soupeři poprvé přiblížila na rozdíl dvou branek v 35. minutě (13:15). Černí andělé vzápětí sice odskočili na sedm gólů, jenže ani potom domácí celek zbraně nesložil. Sedm minut před koncem už byl stav 22:23 a vše bylo otevřené.

„Před děvčaty musím smeknout, že se dokázaly vrátit do zápasu i za stavu, kdy to bylo již téměř ztracené. Musím vyzdvihnout Denisu Krajčovičovou a Jáju Trumpešovou, protože podaly vynikající výkony,“ ocenil olomoucký trenér Jan Hegar.

Smolařkou večera naopak byla zkušená slovenská opora Annamaria Patrnčiaková, která zahodila minimálně dvě jasné gólovky, což bylo pro Zoru fatální.

„Možná jsme mohli pomýšlet na nějaký bodík, ale vždy v rozhodující fázi jsme neproměnili vyloženou šanci,“ mrzelo Hegara.
Baník Most si závěr utkání za přispění brankářky Sabriny Novotné pohlídal.

„Rozhodovaly detaily, domácí neproměnili dvě loženky a to nás zachránilo. My jsme rádi, že jsme protáhli naši sérii, Olomouci přeji, aby teď už doma bodovala o sto šest,“ popřál olomouckým házenkářkám trenér Dávid.

Zora se o další potřebné body k postupu do play-off popere v sobotu ve Veselí nad Moravou.

DHK Zora Olomouc – DHK Baník Most 24:27 (9:13)

Nejvíce branek: Krajčovičová 6, Patrnčiaková 5, Kašpárková 4 - Kovářová 7, Stříšková 7, Kostelná 4. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/4. Vyloučení: 3:8 (ČK Kostelná). Diváci: 240.