„Do utkání jsme malinko změnili sestavu, místo Herdové šla na účko Silva. I v této sestavě jsme dokázali Brno zatlačit a zvrátit všechny sety na svou stranu. Sice se říká, že vítězná sestava se nemění, já si to však úplně nemyslím a jsem rád, že nám náš záměr vyšel," říkal po zápase šťastný domácí kouč Martin Hroch.

Hanačky se hnaly vidinou postupu už od úvodních výměn a na začátku první sady se po servisech Moscické a Silvy rychle ujaly vedení 11:3. Potom sice trošičku zvolnily, i tak si ale bez problémů dokráčely k pohodlné výhře 25:18.

Druhé dějství bylo zpočátku vyrovnané. Pak ale přišla šestibodová olomoucká šňůra při podání Tinklové a ihned další pětibodová při servisu Herdové. Najednou na ukazateli skóre svítil stav 21:12 a o osudu setu bylo takřka rozhodnuto. Konečný výsledek zněl 25:13.

Ve třetí části duelu Hanačky dlouho dotahovaly až tříbodovou ztrátu. Navíc pokaždé, když se jim to povedlo, dokázal protivník znovu odskočit. Sada se začala lámat až od stavu 15:16 při servisu Šepeľové. Ta totiž dopomohla k obratu na 19:16 a favorit už pak nabídnutou velkou šancí nepohrdl. Univerzita Palackého nakonec zvítězila 25:18, na sety 3:0 a stejným poměrem i na zápasy. V celé sérii ztratily olomoucké hráčky pouhý jeden set a zaslouženě tak postoupily mezi čtyři nejlepší.

Zápasník Muay Thai Olomouc Domenico Naswetter. Ilustrační foto.
Kam za sportem? Fotbalové soutěže startují, v Olomouci se koná "Fight Night"

„Očekávali jsme, že Šelmy zkusí v prvním setu kousat, a ony to zkoušely ve všech třech. Ani jeden z nich neměl jasný průběh. Naštěstí pokaždé, když se nám podařil několikabodový náskok, tak se soupeř zlomil,“ těšilo kouče Hrocha, který tak dostal ten asi nejkrásnější dárek k jeho padesátým narozeninám. „Hlavně mě moc těší, že jsme sérii ukončili už ve třech zápasech. V týdnu jsme bojovali s chřipkami a různými bolístkami, volný víkend nám to snad umožní vše poléčit, abychom se už od pondělí mohli v plné síle chystat na semifinále,“ uzavřel Martin Hroch.

„Soupeř nás tentokrát přejel, byl nad námi fyzicky, tvrdostí útoků i v obraně. V celém utkání jsme měli jen minimum šancí na úspěch,“ přiznal brněnský kouč Ondřej Boula.

Olomoucké Vysokoškolačky tak postoupily do extraligového semifinále, ve kterém je čeká další brněnský soupeř, tentokrát z Králova Pole. Série začne na brněnské palubovce v neděli 3. dubna, domácím fanouškům se pak v odvetě představí o tři dny později.

VK UP Olomouc - VK Šelmy Brno 3:0 (18, 13, 18)

Rozhodčí: Slezák, Kavala

Čas: 67 minut

Diváci: 300

Olomouc: Blanco, Tinklová, Herdová, Moscická, Silva, Šepeľová. Libero: Slavíková. Střídaly: Kneiflová, Šmídová. Trenér: Martin Hroch.

Brno: Pluhařová, Širůčková, Nováková, Komárková, Podhrázká, Mikysková. Libero: Chevalierová. Střídaly: Borovcová, Benediktová, Mokrá, Beránková. Trenér: Ondřej Boula.