„Samozřejmě cítím velkou radost, protože jsme už před utkáním cítili, že bychom dnes mohli celou sérii rozhodnout," usmíval se po zápase trenér vítězek Miroslav Čada.

„Gratuluji soupeři k postupu. Osobně jsem věřil, že sérii mnohem víc zdramatizujeme. Nejvyrovnanější však bylo hned první utkání tady v Prostějově, kde jsme vedli 2:1. Bohužel jsme pak prohráli a z úvodního zápasu si odnesli negativní věci, které se projevily v dalších dvou střetnutích. Znovu ztracená koncovka, celkově jsme udělali strašně moc chyb, které soupeř tolik nedělal, proto jde zaslouženě dál," doplnil ho olomoucký kouč Martin Hroch.

Domácí tým vůbec nezachytil vstup do střetnutí a lodivod Čada si brzy musel brát oddechový čas (0:4). A ten pomohl. Jeho svěřenkyně se vzpamatovaly a rychle otočily na 9:8, když využily čtyř zkažených servisů protivnic. Samy však také občas chybovaly, tudíž další průběh zahajovací části byl vyrovnaný o jediný bodík (9:10, 12:11, 13:14). Pak ale výborně zapodávala střídající Michaela Smolková, což pomohlo k trháku na 18:14. Nutno říct, že klíčovému, neboť úpéčko jen dotáhlo na 22:20 a na nic víc se nezmohlo - 25:20.

Úvod druhé periody vyšel pro změnu lépe vékáčku (4:1), ovšem několik nevynucených zaváhání postavilo soupeřky na nohy (6:7). Nicméně tohle polevení prostějovský mančaft okamžitě odčinil novým náporem na 12:8 zejména díky dvojici Jéssica Silva + Veronika Trnková. Obhájkyně titulu se znovu mohly opřít o drtivé bloky, k tomu přitvrdily podání a zkvalitnily jak útok, tak mezihru s obranou v poli. A hostující družstvo si vůbec nevědělo rady (17:9, 21:11). Záhy bylo hotovo - 25:16.

SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha, Antonín Růsek
Bude Sigma první? Hanáky čeká ostrý test v Edenu proti Slavii

Mírné favoritky se tudíž na jedinou sadu přiblížily semifinále, samozřejmě chtěly postup dorazit hned. Na což slibně zadělaly důrazným startem do třetího dějství, opět při servisu Míši Smolkové (5:0).

Olomoucké plejerky dost chybovaly, leč rozhodnuto ještě nebylo, neboť se v notně obměněné sestavě vzápětí zvedly potrestáním výpadku na opačné straně sítě (7:6). Prostějovským hráčkám odešla soustředěnost, umožnily rivalkám přiblížit se na kontakt, následně srovnat (11:11) a dokonce jít do většího vedení 12:15. Z jednoznačné selanky se náhle stalo drama, které domácí kolektiv definitivně zlomil ve svůj prospěch od skóre 16:19 parádním závěrem - 25:23 a 3:0.

„Jak ukázal třetí set, trochu jsme se toho lekli. Holky už asi myslely na to, že je postup blízko, a začaly zbytečně kazit. Nakonec ale rozhodly chyby Olomouce jak na podání, tak v útoku. A my jsme v pravou chvíli znovu zabrali a podali dobrý týmový výkon. Naše dnešní vítězství i úspěch v celé sérii je podle mě zasloužený,“ uzavřel šťastný Miroslav Čada.

Vysokoškolačkám tak skončila ne zrovna nějak moc vydařená sezona již ve čtvrtfinále. Prostějovanky oproti tomu postoupily mezi čtyři nejlepší, kde se střetnou v repríze loňského finále z brněnského Králova Pole.

VK Prostějov - UP Olomouc 3:0 (20, 16, 23)

Rozhodčí: Trumpeš a Hladišová.

Čas: 84 minut.

Diváci: 470.

Konečný stav série: 3:0.

Prostějov: Löff, Bajusz, J. Smolková, Trnková, Silva, Meidlová, M. Smolková. Libero: Stavinohová. Trenér: Miroslav Čada.

Olomouc: Herdová, Kneiflová, Dapič, Borovcová, Körmendyová, Galvao, Šepelová, Tinklová, Rajlič, Mostsitska, Weidenthalerová. Libero: Slavíková. Trenér: Martin Hroch.