Třiceti body zatížil konto loňského vicemistra první ligy nový olomoucký rozehrávač Jan Dolejší, dvacet bodů pak přidala další nová tvář Basketbalu Olomouc Eugeniu Scripcaru.

Rovněž dvacet bodů nastřílel kapitán a od nové sezony již kmenový hráč olomouckého týmu Jakub Sedlák.

Z tohoto koktejlu pak v pátek večer v Čajkaréně vyšla zasloužená hanácká výhra 
v poměru 90:80.

„Hráče jsme měli vytipované a jsme rádi za to, že se nám přestupy podařily. Honza Dolejší předvedl velice dobrý výkon, Sedlo (Jakub Sedlák, pozn. red.) nastoupil, i když byl nemocný,
a Žeňa Scripcaru odehrál rovněž výborný zápas," řekl na adresu tří nejlepších olomouckých střelců trenér Michal Pekárek.

Talentovaný rozehrávač Jan Dolejší přišel na Hanou 
z Trutnova, zkušený jednatřicetiletý Eugeniu Scripcaru pak z druholigového SK UP Olomouc a právě moldavský basketbalista svým výkonem asi nejvíce překvapil publikum.

„Jeho zkušenost tam byla zřejmá, akorát hráči ho málo vidí a mohli by ho mnohem víc využít v dolním postavení, kdy on dokáže výborně hrát zády ke koši. Má dobrou ruku a myslím, že na této souhře ještě musíme zapracovat," prohlásil trenér Pekárek.

Tím výčet nových olomouckých posil ale nekončí. Mladý talent Adam Choleva nastoupil po nemoci, a do střelecké listiny se nezapsal, další z mladíků Kamil Šín dal dva body.

„Chce to ještě čas. Někteří kluci byli nemocní, a až se to více sehraje, mohlo by to být ještě o něco lepší," věří kouč Michal Pekárek.

V dalším zápase první ligy hraje Basketbal Olomouc v sobotu na palubovce JBC Brno, další utkání v Čajkaréně Hanáci odehrají v pátek 3. října od 19.45 se Zlínem.