Skokani nastoupí na hřiště ostravských Šípů v plné polní. Sestava vedená hrajícím koučem Jakubem Vojákem bude podepřená o nové tváře. Zahraničních hráčů budou mít Skokani pro letošek celkem pět.

„Stejně jako to dělají ostatní týmy, i my potřebujeme posily. Hlavně musíme doplnit síly na nadhazovacím kopci,“ říká Jakub Voják, hrající trenér Skokanů.

Nejen o to se mělo postarat trio Američanů – Mason Felt, Justin Woods a Michael Gonzalez. Kromě nich se přidávají i dva studenti Univerzity Palackého Koichi Park a Fabrizio Minardi. Sestava českých hráčů se rozroste o Jindřicha Adamuse, který hrával v juniorském týmu soka a vloni pomohl Skokanům v baráži. K navrátilcům bude patřit po Markovi Sovovi Václav Blažek. Strategie Skokanů je jasná.

„Přes zimu jsme se snažili udělat maximum, abychom se připravili. Minulý rok je minulostí. Základní část bude rychlá a je potřeba zabrat hned od prvního zápasu,“ vzkazuje Jakub Voják, který vloni v rámci play off hostoval v Ostravě a pomohl Arrows k vítězství k extralize.

Ilustrační foto
V Jeseníkách se stále lyžuje. Někde je až 165 centimetrů sněhu

Představí se i Mr. Homerun

Je jasné, že o každý bod bude usilovat i ostravský tým vedený hrajícím trenérem a nadhazovačem národního týmu Borisem Bokajem. Kromě českých stálic nebudou chybět tradiční posily Chris Burkholder či Terrell Joyce, přezdívaný Mr. Homerun, který vloni nasázel soupeřům 29 homerunů.

V dresu Arrows nastoupí také nadhazovač Wes Roemer, jenž vloni hrál za Draky Brno, a Alex Rubanowitz, jehož loňským působištěm byla švýcarská nejvyšší soutěž v týmu Barracudas Zürich.

Všechny tři úvodní zápasy zkrátka nabídnou divácky atraktivní podívanou nejen, co se baseballu týká. Páteční večerní utkání v Ostravě začíná v 18 hodin, po něm se fanoušci mohou těšit na tradiční ohňostroj.

Také v Olomouci si připravili v rámci Opening day speciální program. Při zahájení se diváci mohou těšit na národní hymnu zazpívanou skvělým tenoristou Moravského divadla Olomouc Jakubem Rouskem. Slavnostního nadhozu se chopí netradičně žena. Bude to náměstkyně olomouckého primátora Markéta Záleská, pod jejíž křídla patří oblast sportu a tělovýchovy.

Součástí nedělního utkání bude připomínka Světového dne porozumění autismu, který připadá na 2. dubna. Tak jak vloni se hráči zapojí do osvětové kampaně, která má za cíl pomoci porozumět této pervazivní vývojové poruše. Převléknou se do oděvů modré barvy, ta je totiž symbolem této události.

Začátky obou zápasů v areálu na Lazcích jsou ve 14 hodin.

Jan Švrček a Miroslav Holec (zády) slaví gól na 3:1.
Takto Mora otočila bitvu s Plzní. Všechny góly na fotkách