V nadcházející sezoně bude
v roli hlavního trenéra Jaroslav Pazdera, s nímž již v sezoně 2011/2012 Velká Bystřice hrála 1. ligu.

Hrajícím asistentem trenéra se stal Kamil Zemánek a role vedoucího týmu se ujal Zbyněk Müller.

Bystřičtí házenkáři v přípravě absolvovali dva přípravné turnaje, ze kterých si odvezli první místa.

„S přípravou panuje spokojenost, vyhráli jsme turnaj v Droždíně i kvalitně obsazený domácí J.M.I.T. Cup, kde jsme porazili tři prvoligové celky Olomouce, Ostravy 
a Přerova," řekl trenér Jaroslav Pazdera.

Úspěšní byli házenkáři Bystřice i v českém poháru, kdy v 1. kole porazili Trnávku a ve 2. kole Vsetín. „Ambice máme ty nejvyšší, a to je postup do 1. ligy," dodal Jaroslav Pazdera.

Velkou Bystřici posílila 
i známá jména jako extraligou ostřílený Štěpán Randýsek.K týmu se připojil také Vojtěch Pernický ze Zubří, David Kopal z Přerova a odchovanec Michal Vydra, brankář, který dva roky strávil v extralize v dresech Karviné a Přerova. „S Michalem se dobře spolupracuje, má zkušenosti z extraligy, umí si výborně řídit obranu a je velký hecíř," poznamenal trenér Jaroslav Pazdera.

Velká Bystřice disponuje výbornou základnou v mládežnických kategoriích. „Samozřejmě je pro nás hlavní motivací mládež, práce s ní je základ," prohlásil navrátilec do branky Velké Bystřice Michal Vydra.

Velká Bystřice se doma představí v prvním mistrovském utkání v sobotu od 17.30 proti silnému soupeři z Polanky. „Bude to boj a pěkná házená, snad přijde hodně lidí a my budeme pokračovat tak jako v přípravě," přál si Michal Vydra.