Na Hanou se po letech vrátila reprezentační křídelnice Romana Chrenková, kterou ze známých jmen doplnila ještě Martina Salčáková, mladší ze sesterského dua.

Dál olomoucký kádr rozšířily dvě mladé Slovenky Katarína Hvostaľová a Eleonora Derziová, která doplnila brankářskou dvojici Dederlová – Rašková. Ze staršího dorostu přišly sestry Fryčákovy a na hostování z Otrokovic dorazila talentovaná Tereza Divlíková. „Vypadá to velice zajímavě, každá hráčka přinesla něco nového a můžeme je nazývat posilami," pochvaloval si trenér Zory Jan Bělka.

Házenkářský odborník, který je asistentem reprezentačního trenéra, věří, že tým už nabral potřebné zkušenosti a ty v nadcházející sezoně prodá. „Pokud nedojde k většímu počtu zranění, chceme bojovat o play-off," zní z olomouckého klu­bu.

Družstvo totiž neopustila žádná hráčka, která by posílila konkurenci. V áčku Zory skončily pouze tři hráčky z pracovních a studijních povinností (Huráňová, Pašková a Samcová) a brankářka Zuzánková odešla do nižší německé soutěže.

Právě do Německa mohla v létě odejít i jedna z velkých olomouckých opor Kristýna Salčáková, která se však nakonec rozhodla zůstat na Hané.

„V Berlíně měli zájem, ale já jsem se rozhodla, že zůstanu v Olomouci, a doufám, že už letos budeme bojovat o ty vysněné medaile," usmívala se reprezentační křídelnice, která v Olomouci nejspíš bude nastupovat na pozici spojky. Na křídlo totiž přišla další kvalitní hráčka v podobně Chrenkové.

Také Kristýna Salčáková věří, že tým dobře posílil. „V družstvu vidím potenciál na další sezonu," prohlásila.

Zora do nové sezony vstoupí na neoblíbené palubovce Šaľy. Právě z města na jihu Slovenska ještě Hanačky body nikdy nepřivezly. Se soupeřkami se však Zora dvakrát utkala během přípravy, a i když oba výsledky vyzněly jasně pro Šaľu, trenér věří, že šance na úspěch je.

„Ty přípravné zápasy můžou jedině pomoct. Pro nás bude důležité, abychom zachytili začátek," říká trenér Jan Bělka před sobotní premiérou v nové interligové sezoně.

Kádr DHK Zora Olomouc

Brankářky: Michaela Dederlová, Eleonora Derziová, Lucie Rašková,

křídla: Lucie Dostálová, Tereza Fryčáková, Vendula Fryčáková, Romana Chrenková, Kristýna Salčáková (křídlo, spojka), Martina Salčáková, Michaela Ždánská,

pivotky: Jana Kalová, Lucie Severová, Klára Sovová,

spojky: Katarína Berová, Tereza Divílková, Anna Gebre Selassie, Katarína Hvostaľová, Nikola Jansová, Tereza Kubáčková, Kateřina Růžičková, Ivana Salašová.

Příchody: Romana Chrenková (Veselí), Katarína Hvostaľová (Michalovce), Eleonora Derziová (Dunajská Streda), Martina Salčáková (Zlín), Tereza Divílková (Otrokovice, hostování),

Vendula a Tereza Fryčákovy (ze staršího dorostu).

Odchody: Martina Huráňová, Adéla Samcová, Barbora Pašková, Anežka Zuzánková.