Baseballová legenda je zde spokojená. Má proč, o víkendu totiž Skokani dvakrát porazili Draky Brno, devatenáctinásobné domácí šampiony.

„Je to parádní úspěch. Olomouc prokázala, že na Draky prostě umí," dodal Navrátil. Hanáci mají před sebou další domácí bitvu. V sobotu čekají Hanáky dvě utkání s Kotlářkou Praha.

V novém týmu jste už něco přes měsíc. Jak hodnotíte Skokany Olomouc?

Kluky znám, líbí se mi, že se chtějí zlepšovat a hrají dobře. Je tu pozitivní nálada. Také město mám celkově rád, v Olomouci si občas zahraji golf.Jak jste spokojení s letošními výsledky?

Všeobecně je Olomouc hlavně pálkařský tým, jsou hodně švihoví. V letošním roce je ale táhnou nadhazovači. V extralize držíme čtvrté místo, což je dobré. Jsou zde hlavně mladí kluci, musí se s nimi počítat také v dalších sezonách. Půjdou nahoru, tým také dobře doplňují zahraniční hráči. Myslím, že se ještě budeme prát s Arrows Ostrava o třetí místo v celkovém pořadí před play-off.
Právě z Ostravy jste odešel na hostování. Bydlíte nyní v Olomouci?

Ne, stále trénuji v Ostravě a žiju zde. Do Olomouce jezdím v pátek, kdy hraji zápasy. V Ostravě ještě připravuji mladé. Kdyby se jednalo o přestup, tak jsem tu samozřejmě více. U Skokanů jsem ale na jednu sezonu.

Takže v Ostravě trénujete také s extraligovým výběrem?

Ano, dvakrát si tam zatrénuji, tedy pokud chtějí nahazovat míčky. Pomohu jim. Jinak ale hlavě připravuji sám sebe.

A není divné, že hrajete v Olomouci a přitom trénujete s Ostravou?

Pokud Arrows secvičují nějaké souhry, tak s nimi nejsem. Chodím pálit do tunelu. Ve chvíli, kdy potřebuji házet míče, tak s tím nemám problém. Baseball je v tomhle pozitivní, neřeší, kdo se chodí dívat na tréninky.

Nevyzvídají u Arrows, jak se připravují Skokani?

Určitě ne. A stejně bych jim nic neřekl.

Když Skokani nastoupili proti Arrows Ostrava, v zápase jste byl jedním z klíčových mužů, porazili jste je. Jaké to pro vás bylo?

Ano, před zápasem jsme se hecovali hodně. V prvním zápase jsem rozhodl, stáhnul jsem dva body. Určitě mi pomohlo, že Arrows znám. Věděl jsem, kdo jak pálí. Mohl jsem se na metách lépe rozhodovat.

Myslíte, že úroveň české extraligy stoupá?

Česká reprezentace jde celkově nahoru, také díky tomu, že reprezentaci vede americký trenér Mike Griffin. Reprezentanti pak do svých klubů přinesou nabrané zkušenosti, a díky tomu se všechno zlepšuje. Českému týmu se velmi dobře vedlo na kvalifikaci na World Baseball Classic v Mexiku, byli velkým překvapením. Češi bojovali o finále v kvalifikaci. Hodně dobře hráli také proti Mexiku.

V září český reprezentační výběr čeká evropský šampionát. Má na to, aby vybojoval medaili?

Ano, měli bychom hrát o třetí místo stabilně. Jsme schopní porazit Nizozemce, ale nejsme schopní je pravidelně porážet. Věřím, že uspějeme.

Autor: JIŘÍ UHLÍŘ