O svém drtivém vítězství rozhodly v pátek za několik minut a souboj změnily v exhibici.

Už v poločase vedl úřadující český mistr rozdílem třinácti branek 22:9 a zápas se tak dohrával prakticky jen z povinnosti.

„My jsme plnili spíše roli sparingpartnera. Hlavně 
v prvním poločase nám vůbec neexistovala obrana, která byla statická," uvedl kouč Olomouce Jan Bělka, který 
v Ostravě postrádal opory Fabíkovou, Uličnou a Gebre Selassie.

„Nechci se na to vůbec vymlouvat. Holky tady s námi nebyly a my jsme měli i bez nich podat daleko lepší výkon. V utkání jsme vyrobili 26 nevynucených chyb, což je tak číslo za pět zápasů," podotkl Bělka, který v Ostravě kromě debaklu přišel i o další hráčku. V průběhu druhého poločasu totiž kvůli zranění kolene odstoupila Berová.

Ostravský kouč Ján Beňadik byl spokojený jen s prvním poločasem.

„Jsem rád, že se nám podařily do zápasu přenést věci, o kterých jsme se na čtvrtečním tréninku bavili. Holky hrály více hlavou a také naše herní disciplína byla v naprostém pořádku," poznamenal Beňadik, kterého mrzelo, že po pauze jeho celek polevil v koncentraci.

„Přitom jsme si na to chtěli dát pozor, bohužel druhý poločas už nebyl z naší strany bez chyb. Dal jsem ale zase šanci všem hráčkám kádru, což je pozitivní," poznamenal Beňadik.

Spokojená s vítězstvím byla porubská pivotmanka Dominika Selucká.

„Po středeční porážce s Veselím jsme se chtěly vrátit na vítěznou vlnu a rychle zápas rozhodnout. Při vší úctě k Olomouci se nám to v tréninkovém tempu podařilo. Byla to dobrá příprava na další těžký zápas, který nás čeká příští víkend v Michalovcích," uvedla Selucká, která před třemi lety právě z Hané do Ostravy přišla.

„Ale nijak prestižně už vzájemné souboje neberu. Soupeř určitě doplatil na to, že přijel oslabený o své klíčové hráčky. I v tom byl pro nás zápas jednodušší," uvedla Selucká, která k vysoké výhře přispěla třemi góly.

DHC SOKOL PORUBA – ZORA OLOMOUC 38:25 (22:9)

Nejvíce branek: Hrbková 8, Tóthová 6, Chrenková 6, Rechtorisová 4, Mičiníková 4, Selucká 3, Adámková 2, Revajová 2, – Huráňová 4, Růžičková 4, Ždánská 3, Štefanová 2, Berová 2, Severová 2, Kubáčková 2, Salašová 2, Kalová 2, Mikolajková 1, Dostálová 1. Rozhodčí: Horák, Bečička. Vyloučení: 4:2. Sedmičky: 3/2:5/4. Diváci: 250.