Po sezoně strávené ve Slavii je zpátky ve svém mateřském klubu. Házenkářka Tereza Fryčáková už sice znovu válí za Zoru Olomouc, kde je spokojená, má to ale jeden háček – její dvojče Vendula zůstala v Praze a sestry tak s napětím vyhlížejí svůj první vzájemný duel kariéry.

V posledním kole MOL ligy Zora na domácí půdě sfoukla Bánovce a Tereza Fryčáková přispěla k výhře šesti brankami.

„Neměly jsme žádné hluché místo. Papírově slabšímu soupeři se kolikrát přizpůsobíme, naštěstí jsme to ale neudělaly,“ oddechla si křídelnice, jejíž tým si po úvodním klopýtnutí s Porubou připsal druhou výhru v sezoně.

Před sobotním dalekým výjezdem do Mostu je to dobrá zpráva. Stejně jako návrat Terezy Fryčákové na Hanou, který se udál před sezonou.

„Je to super, holky mě přijaly zpátky. Nic se tu nezměnilo, takže jsem spokojená. Dokonce jsem možná spokojenější než jsem byla ve Slavii,“ vyprávěla.

Důvodem jejího odchodu do Prahy bylo studium, teď se ale naskytla nová možnost. „Otevřeli mi tady magisterský obor. Navazující obor na radiologii, na radiologického asistenta,“ vysvětlovala. „Ve Slavii to byla pro mě super zkušenost, ale jsem ráda, že jsem zpátky,“ zopakovala.

Komu budou fandit rodiče?

Sestra Vendula však zůstala v Praze. „To je poprvé, co jsme v jiných týmech. Budeme hrát 5. října proti sobě (5. kolo MOL ligy na půdě Olomouce, pozn. red.), přímo tváří v tvář. Zajímalo by mě, komu budou rodiče fandit,“ vyhlížela Tereza Fryčáková pikantní duel.

Na souboj se však příliš netěší. „Bude to hrozné, když jsme hrávaly třeba tréninkově, tak jsme vždycky nesnášely hrát proti sobě. Tohle bude ještě horší než kdykoliv jindy,“ konstatovala rodačka z Bohuňovic.

Rodinný klan

Právě v obci nedaleko Olomouce zavládla fotbalová horečka a velký podíl na tom má i rodinný klan Fryčákových. V sestavě místního fotbalového týmu figurují hned tři hráči tohoto příjmení – Aleš, Mojmír a Martin.

„Bohuňovice, to je takový Fryčákov,“ zasmála se opora Zory. „Jedná se o bratrance a o vzdálenější příbuzné. Sem tam si zajdu na fotbal, jejich výsledky sleduji.“

Fotbalový klan Fryčáků se pere v krajském přeboru, to Tereza bojuje v nejvyšší domácí soutěži. A pro novou sezonu si stanovila jednoznačný týmový cíl: „Chceme do play-off a věřím, že se to povede.“