„Prostějov je výborný klub, má skvělé zázemí. Je to pro mě velká výzva,“ prohlásila pětadvacetiletá smečařka, která prozradila, že její nový tým má stále ty nejvyšší ambice.

Dva týdny před startem ligy jste změřily síly s Olomoucí a prohrály 2:3. Proč se vám nepovedlo nadějně rozehrané utkání dotáhnout do vítězného konce?
Trošku jsme polevily na servise, tím pádem si soupeřky lépe přihrály a mohly si to dobře rozhodit. U nás se v posledních dvou setech trochu projevila ztráta koncentrace a nedařilo se nám ani na přihrávce.

Jaké to pro vás bylo, zahrát si v dresu Prostějova proti vašemu bývalému klubu?
V posledních letech byl boj o titul v režii těchto dvou klubů, už tím byl zápas specifický. Přece jen jsem zde hrála už od mládeže, nějakých sedm let, proto jsou pro mě zápasy proti Olomouci vždy trochu jiné. Bývalých hráček Olomouce je v Prostějově ale více, celkem jsme čtyři, takže jsme byly přirozeně namotivované.

Podobalo se už extraligovému zápasu?
My ke každému zápasu přistupujeme maximálně koncentrovaně. Stále jsme však v přípravě a to se může projevit i na výkonu.

Prostějovský klub po zisku desátého titulu v řadě vyhlásil úspornější režim. Bude teď Olomouc, která hodně posílila, největším favoritem soutěže?
Má zkušené družstvo, takže je určitě favoritem, ale těžko říct takhle dopředu. Uvidíme, až začne liga. Myslím si, že letos to bude vyrovnaný ročník.

Bude přesto Prostějov opět myslet na titul?
Určitě, o titul bojovat chceme.

Pro vás osobně je přestup do týmu, který dlouhá léta kraloval českému ženskému volejbalu, velkou výzvou?
Ano, byla jsem ráda, že taková nabídka přišla. Je to jeden z nejlepších klubů v lize se skvělým zázemím. Jsem tady spokojená. Všechno je špičkové a i naše ambice tomu odpovídají (usmívá se).