Tatran v úvodních dvou extraligových vystoupeních letošní sezony předvedl kvalitní výkony, jenže zaplatil nováčkovskou daň a oba zápasy těsně prohrál. Doma s Duklou Praha o jeden gól 22:23 a na palubovce Jičína o dvě branky 18:20.

„Potvrdili jsme si, že jsme v extralize konkurenceschopní. Bohužel se nám ty nováčkovské zkušenosti promítly do těch dvou výsledků. My to samozřejmě budeme chtít co nejdřív zlomit," prohlásil trenér Tatranu Lubomír Krejčíř.

Proti karvinskému soupeři Hanáky nečeká nic snadného. „Karviná je soupeř z nejtěžších, navíc se jí dařilo v posledním souboji proti Zubří," upozornil litovelský lodivod na karvinskou výhru o šest branek. Po devíti brankách vstřelili Chudoba a Veřmiřovský a právě na toto duo si litovelský celek musí dávat největší pozor.

„Na tréninku jsme celý týden hledali recept, jak oba ubránit, i na to, jak překonat karvinskou obranu. Věřím, že budeme dobře připravení, ale rozhodně nás nečeká lehčí soupeř než ti dva předchozí," doplnil trenér Krejčíř, který by přes drobné zdravotní problémy některých hráčů měl skládat sobotní sestavu z kompletního ká­dru.

Bude se Litovel před domácím publikem radovat?