Mistrovský Nymburk se v sobotním zápase 3. kola nadstavby Kooperativa NBL představí na Hané. Místo do Prostějova ovšem míří do Olomouce.

„Jsme reprezentantem celého regionu. Stejně jako v minulé sezoně chceme ukázal špičkový basketbal také v Olomouci,“ vysvětlil na klubovém webu šéf BK Olomoucko Dušan Tomajko.

Diváci v Čajkaréně se mohou těšit na atraktivní souboj dvou nejútočněji laděných týmů soutěže. Nymburk v letošním ročníku v domácích soutěžích ještě neprohrál, s týmem Olomoucka se utkal naposledy v Českém poháru a zvítězil 99:81. Nejvyrovnanějším vzájemným střetnutím byl listopadový zápas v Prostějově, který skončil vítězstvím favorita o 12 bodů.

Na palubovce v Olomouci mají zatím svěřenci trenéra Predraga Benáčka negativní bilanci – v minulé sezoně prohráli jak s Pardubicemi, tak právě s Nymburkem (79:90).

„Jednou to přijít musí. Pokusíme se o to hned v prvním zápase. Pokud to nevyjde, budeme mít v nadstavbové části ještě jednu příležitost, protože 6. dubna se do Čajkarény vrátíme zápasem proti Brnu,“ upozornil sportovní manažer klubu Michal Pekárek.

Basketbalový svátek v olomoucké hale v areálu Gymnázia Čajkovského odstartuje v sobotu v 18 hodin.