V první čtvrtině domácí výběr dominoval na útočné polovině. Střelecky zářil především Palyza. V rychlém sledu proměnil tři trojky v řadě a během úvodní desetiminutovky zaznamenal třináct bodů. Díky tomu nejlepší český tým posledních dvou dekád získal rychle dvouciferné vedení, které do pauzy natáhnul na šestnáct bodů. Po poslední úspěšné akci Tůma zvýšil domácí náskok na 33:17.

Nový trenér Olomoucka Miljan Čurovič.
Nový kouč Čurovič: Mám svoji filozofii. Chyběla disciplína, určitě přijde profík

Ve druhé periodě hráči Olomoucka výrazně zlepšili obranu a Nymburk se obtížně dostával do zakončení. Zásluhou důsledného napadání neměli domácí hráči prostor k úspěšné střelbě a zaznamenali pouze sedmnáct bodů. Energie vydaná pod vlastním košem pak Hanákům chyběla v ofenzivě. Do poločasu trefili pouze čtyři střely z pole, přidali pět trestných hodů a prohrávali 30:50.

Po změně stran pokračovalo Olomoucko v nadějném výkonu a do 25. minuty dokonce dalo více bodů, než jeho protivník. Nymburk sáhl k oddechovému času a pak reagoval sérii sedmi bodů v řadě. Hosté se z nepříjemného úderu dokázali poměrně rychle otřepat, přestože se jim příliš střelecky nedařilo. Velkou obětavostí ovšem třetí periodu prohráli o šest bodů. Deset minut před koncem Nymburk 68:42.

VK UP Olomouc. Veronika Tinklová.
Výhra v evropském poháru. Hanačky v Bosně zvládly bouřlivou atmosféru i zápas

Ani v poslední části utkání celek BK REDSTONE nepropadl a dál hrál se silným soupeřem a velkým favoritem otevřenou partii. Až v koncovce neodolal velké agresivitě protivníka a jeho ztráta narostla o několik dalších bodů.

Basketball Nymburk - BK REDSTONE Olomoucko 96:63 (33:17, 50:30, 68:42)

Nejvíce bodů: Harding 21, Palyza, Ross po 19 - Klepač 17, Sehnal 13, Dragovič 12.

Autor: tisková zpráva