Do utkání přitom nevstoupili nejlépe a po první čtvrtině vysoko prohrávali, jenže následně zabrali do šaten šli hráči Olomoucka dokonce s dvoubodovým vedením.

Jenže to neudrželi. „Rychle jsme o náskok z prvního poločasu přišli, což rozhodlo,“ litoval olomoucký kouč Skibniewski.

Třetí čtvrtina totiž byla zase celkem jednoznačně v režii domácí Opavy. „Tam nás nejvíce předčili v doskocích, kde byl náš problém,“ věděl hráč Olomoucka Kenneth Carpenter.

V posledním dějství už hosté pouze kosmeticky upravili konečné skóre, v němž součet bodů klepal na hranici dvoustovky. „Utkání se divákům muselo líbit, protože bylo velmi zajímavé. Pro nás to je škoda, byli jsme blízko,“ hodnotil Skibniewski.

„Byl to těžký zápas, ve kterém jsme byli Opavě vyrovnaným soupeřem,“ dodal Carpenter.

BK Opava – BK Redstone Olomoucko 101:93 (32:17, 47:49, 79:67)

Body: Šiřina 23, Gniadek 17, Klečka 16, Markusson 13, Slavík 12, Švandrlík 6, Jurečka 5, Kvapil 4, Dragoun 3, Kouřil 2 – Vučkovič 26, Wiggins 22, Carpenter 19, Feštr 14, Halada 7, Jirák 3, Štěpán 2. Rozhodčí: Blahout, Linhart, Perlík. TH: 17/27:19/27. Trojky: 14:6. Doskoky: 39:35. Fauly: 21:20. Diváci: 843.