Vítězství Trenčína v Olomouci ohodnotili bookmakeři kurzem 12:1 a Slovenky skutečně nedovolily Zoře dostat se do výraznějšího úniku. Trenčín ztrátu nakonec vždy stáhl a nadšeným výkonem si pohlídal i konečné vítězství 28:27. Hostům o nic nešlo, naopak dva chybějící body do interligové tabulky můžou hodně mrzet hanácký klub.

„Není co hodnotit, z naší strany tam bylo totální podcenění soupeře, který vyhrál zaslouženě díky bojovnosti. My jsme to utkání jen odchodili. Některé hráčky úplně zklamaly. Tímto způsobem se o play-off bojovat nedá a je to pro nás velká komplikace. Hráčky si musí uvědomit, co vůbec teda chtějí,“ zlobil se kouč Bělka a pokračoval s kritikou: „Takové podcenění jsem ještě neviděl, ani loni v Písku to nebylo tak špatné jako tentokrát. Sedm přihrávek soupeřkám do rukou a ze všech padly góly. Je to až ostudné. Závěr zase přinesl individuální chybu hráčky, která to zase udělala úplně jinak, než jsme si domluvili,“ posteskl si trenér Zory.

Olomoucké volejbalistky (v modrém) porazily Šternberk 3:0 a ve čtvrtfinálové sérii vedou 2:0 na zápasy
Boj o semifinále: Olomoučanky na úvod dominovaly, pak Šternberk vzdoroval

Rozdíl v nasazení obou celků byl podle něj patrný.

„Trenčín hrál jako při finále mistrovství světa, my jsme se zase chovali jako bychom už mistři světa byli… Ale náš efekt byl bohužel nulový,“ podotkl Bělka.

Výchozí pozici pro účast v play-off má při pohledu na tabulku Olomouc stále lepší. Zlín ztrácí čtyři body, zbývají tři kola. Vše se ale ještě teoreticky může otočit.

„Mohlo to být více méně skoro rozhodnuté. Musíme bodovat v Partizánském, kde to bude velmi těžké a porazit Písek. Byl bych nerad, aby finálové rozhodnutí vyšlo na zápas v Porubě. Zlín pořád může získat šest bodů,“ zabrousil do vod postupové matematiky Jan Bělka.

S týmem si musí rozebrat palčivou porážku a pracovat na odstranění chyb.

Ilustrační foto
Nehoda tří aut v Krčmani: čtyři zranění a škoda půl milionu

„Stoprocentně si pustíme video. Po pondělním tréninku asi budou odcházet po čtyřech, protože si trošku zaběhají. Nic moc jiného asi dělat nejde. Jestli budou nějaké finanční postihy, tak to ještě probereme,“ varoval po zápase Jan Bělka.

Pomocí do závěrečných bojů bývají zkušené vůdčí osobnosti, takovou házenkářku však v kádru Hanaček trenér postrádá. 

„Nikdo takový tam není. Všechny hráčky jsou stejně nastavené, týmový lídr tam chybí. Nemáme tady žádnou reprezentantku, top hráčku, která by družstvo táhla," uzavřel olomoucký lodivod.

DHK Zora Olomouc – HK AS Trenčín 27:28 (14:12)

Nejvíce branek: Fryčáková T. 7, Kubáčková 6, Gajdošíková 3, Fryčáková V. 3, Sovová 3 – Kostelná 7, Zemanovičová 5, Nejedlíková 5, Rajnohová M. 5. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3. Vyloučení: 5-8. Diváků: 155.

Medvíďata baribalů v olomoucké zoo narozená 4. ledna 2017
Olomoučtí plyšáci. Takto teď vypadají medvíďata v zoo na Sv. Kopečku