„Ukazuje to na vnitřní sílu týmu i jednotlivých hráčů. Umí zvládnout klíčové okamžiky. Kolín má velkou ofenzivní kvalitu a bude mít k dispozici kompletní sestavu. Abychom měli šanci vyhrát, potřebujeme ubránit pick and roll soupeře a k tomu musíme být úspěšní na doskoku,“ uvědomuje si kouč Hanáků Andy Hipsher.

Kolínu se v probíhajícím ročníku daří a stačil nasbírat už sedm výher. Přesnou trojkou Číže dvě vteřiny před koncem například sestřelil mistrovskou Opavu. Olomoucko v prvním vzájemném utkání porazil 82:73, když o výhře rozhodl v první čtvrtině, kdy získal náskok dvaadvaceti bodů. „Ten zápas je už dávno za námi. Jen si musíme připomenout, jak je důležité vstoupit do utkání s maximálním soustředěním,“ poznamenal Hipsher.

Návštěva na pohárovém utkání mezi olomouckou Sigmou a plzeňskou Viktorií (16.11.2023)
OBRAZEM: Netradiční termín mnoho diváků na Plzeň nepřitáhl. Najdete se?

Oba týmy v polovině týdne odehrály zápasy Alpe Adria Cupu na palubovkách soupeřů a mají za sebou náročné přesuny. Hráči Redstonu hráli v Chorvatsku, Kolín se představil na půdě slovinské Ilirie. „Pro oba týmy je to prakticky stejné. Šlo o podobně vzdálené destinace. Uvidíme, kdo se s náročným programem lépe vyrovná,“ uvedl kouč Olomoucka.

A aby zápasů s Kolínem nebylo náhodou málo, střetnou se oba celky v Čajkaréně za další čtyři dny znovu. Tentokrát půjde o další utkání Alpe Adria Cupu.