V základní části se Olomoučankám povedlo získat 38 bodů za dvanáct tříbodových a jedno dvoubodové vítězství. Do čtvrtfinále pak na olomoucký tým zbyl Tatran Střešovice, který nejdříve v šestém kole základní části porazil doma 4:2 a v pražské odvetě na svého soka nestačil poměrem 0:4.

Tatran Střešovice

Střešovický Tatran loni dokráčel do semifinále, kde prohrál 1:4 s Vítkovicemi. Po základní části měl ale pražský tým o patnáct bodů více než letos. Letošní sezona byla z pohledu Pražanek jako na horské dráze. Tým ztratil všechny body s předposledním Třincem, poté si však připsal výhru nad třetím Chodovem. Tatranu se celkově nedařilo sbírat body s týmy z první pětky. Za deset zápasů s těmito celky si připsal pouze osm bodů. K největším přednostem Tatranu pak patřila obrana. Tým byl nejúspěšnější v lize ve hře v oslabení s 86% úspěšností a i přes umístění na šestém místě obdržely Střešovice jako druhý tým nejméně branek s průměrem 2.8 na zápas. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Lucie Želízková s 31 body.

Extrémní překážkový závod Geroy 2022 v Přerově.
Kam za sportem? Spousta fotbalu, derby házenkářů i volejbalistek

FBS Olomouc

Olomouc má vyhlídky oproti loňské sezoně zcela jiné. Loni se umístil tým ne sedmém místě a ve čtvrtfinále se postavil proti favorizované Ostravě, se kterou vypadl ve čtyřech zápasech 0-4. Letos jsou šance na postup do vysněného semifinále daleko vyšší, z týmu však zní střízlivost a uvědomění si kvalit soupeřek. Hanačky se nemohou opřít o současnou formu, když z posledních pěti zápasů třikrát odcházely poraženy. Olomouc se podobně jako soupeřky opírala o obrannou činnost. Se 72 obdrženými brankami se umístila na pátém místě, s 92 vstřelenými brankami spadá ale až do spodní čtyřky v produktivitě. Nejproduktivnější hráčkou týmu se stala Lucie Cholinská s 29 kanadskými body.

Playoff začíná již tento víkend, v sobotu 3. února se hraje od 17:30, nedělní odveta pak v Čajkaréně začne od 15:30. Série se, tak jak je tomu zvykem, hraje na čtyři vítězné zápasy.

Text: Dominik Hrabě