„Nastala nepříjemná situace. Letos jsme měli víc času vybrat nové hráčky, protože sezona skončila dřív, ale teď se nám to zle vrátilo,“ přiznal výkonný ředitel VK UP Olomouc Radan Holásek.

„Neustále voláme na ambasády a zjišťujeme, které hráčky nám pustí a které ne. Je to velice komplikované, odpovědi se hledají těžce,“ přiznal.

Vedení klubu už v dubnu oznámilo posily a novou sezonu, mezi které patřilo kubánské duo Regla Gracia González a Sulian Matienzo, Brazilka Milla Camurça, Američanka Olivia Loren Kofie a Izraelka Katrina Zilberman.

Ani jedna z vytipovaných posil aktuálně nemůže přicestovat na zahájení společné přípravy. Volejbalistky nemohou získat potřebná víza.

„Ambasády se otevírají a zavírají, je v tom zmatek. Všechno je závislé na vývoji pandemie koronaviru,“ říká Holásek.

Nejhorší situace panuje okolo Kubánek a brazilské nahrávačky. Z Kuby se momentálně nedá odletět, těžce zasažená Brazílie má přísná opatření v boji s koronavirem.

„V Brazílii vůbec nejsou otevřené ambasády. Hráčku nechtějí pustit ani na tříměsíční bezvízový pobyt, který momentálně nejde zařídit. Z Kuby je absolutně zastavená letecká doprava,“ vysvětluje Holásek.

Trenér Petr Zapletal potřebuje mít kompletní tým k dispozici už na startu sezony, i kvůli tomu, že Olomouc čeká účast v Champions League.

„Pomaličku jsme začali shánět hráčky, které žijí na území Schengenského prostoru nebo mají takový pas,“ přiznal Holásek.

Momentálně to vypadá, že Kubánky ani Brazilka za Olomouc v další sezoně hrát nebudou.

V nejbližších dnech se ukáže, zda klub podepíše smlouvy s jinými hráčkami pocházejícími například z Chorvatska nebo ze Španělska.