„Po mém konci v Šale přišla jako první nabídka od Ivoše Vávry, trenéra Litovle. Plácli jsme si i s vedením a domluvili se. Myslím, že bych klukům mohl pomoct, abychom ligu udrželi,“ řekl Fabián po svém úvodním vystoupení v dresu Tatranu a po prohře 22:27 v souboji se Zubřím.

Jaká byla vaše premiéra za Litovel?
Lépe by se mi hodnotila, kdyby se vyhrálo, to je jasné. Hrajeme ale to, na co máme. Víme, jaký máme mančaft. Musíme pracovat a jít dál. Nepoložit se po první prohře. Bojovali jsme, ale byly tam ještě různé věci, které musíme zlepšit.

Máte namysli především obrannou činnost?
Samozřejmě obranu, ale i hru jeden na jednoho a být nebezpečnější v útoku. Dvaadvacet nastřílených gólů je málo, dva z nich jsme navíc dali až ke konci. Na dvaadvacet gólů nemůžeme nad Zubřím vyhrát a vlastně skoro nad nikým. I když třeba zrovna nefunguje obrana, tak musíme dávat góly.

Ve druhém poločase jste ale šli do vedení…
Jasné! Ale měli jsme se držet toho, čím jsme dokázali skóre otočit. Bohužel jsme pak měli desetiminutový výpadek, kdy jsme nedali gól. Po takovém výpadku se zápas vyhrát prakticky nedá, navíc proti soupeři, který běhá, jako tomu je v případě Zubří. Je to taková daň za první, v uvozovkách nováčkovský, zápas pro Litovel.Starty obou poločasů vám vyšly skvěle. Otočilo Zubří pokaždé skóre i díky lepší fyzičce?
Beru, že Zubří je asi lépe fyzicky připravené. My to musíme nahradit bojovností. Hlavně ale musíme dál pracovat.

Co vás přivedlo před sezonou do Tatranu?
Po slovenské anabázi, kdy v klubu došlo k velké obměně a skončil jsem, tak jsem uvažoval, jestli to už nepověsit na hřebík. Měl jsem dvě nabídky, ale jako první přišla ta od Ivoše Vávry, trenéra Litovle, se kterým se známe. Plácli jsme si i s vedením a domluvili se. Myslím, že bych klukům mohl nějakým způsobem pomoct, abychom ligu udrželi. Proto jsem do toho šel.

Vaše role v litovelském týmu je tedy i mentorská?
Beru i tuhle úlohu. Teď se samozřejmě pořád ještě ztotožňuji s mančaftem, poznávám kluky a po zápase jsem jim řekl, že nás čeká hodně práce. I na tréninku si musíme říct spoustu věcí, komunikovat a odstranit chyby. Pracovat, pracovat, pracovat.

Naznačil výkon proti silnému Zubří, že by záchrana měla být v silách mužstva?
V to pevně všichni věříme (směje se). Musíme věřit a když k tomu ještě přidáme víc odvahy a nacpeme do sebe věci, kterých se musíme držet a které nám sedí, tak věřím, že by se nám to mohlo povést.

Je to pro vás na Hané velká změna oproti klubu ze slovenské Šaly, se kterým jste hráli i evropské poháry?
Změna to je, ale za ty roky, co chytám, mě už plus minus nic nepřekvapí (usmívá se). Co se týká kádru, je to o něčem jiném. Jsem tady ale od toho, abych přiložil ruku k dílu a Litovli pomohl se záchranou. Nebudeme si malovat vzdušné zámky a dávat si vyšší cíle. Rozhodně ale chceme bavit diváky.

Atmosféra byla kvalitní. Nečekali jste přesto ještě o něco větší peklo na úvodní zápas?
Moc zápasů jsem tady nenahrál, ale co tak vím, tak bývala i bouřlivější atmosféra. Doufejme, že postupem času jak i my budeme nabírat na obrátkách, tak bude to obecenstvo přidávat taky (usmívá se).