Před jedenáctou hodinou se však prostor začíná pomalu zaplňovat nejen novináři, ale hlavně malými i velkými fanoušky, kteří si nechtějí nechat ujít pohled na dvě tenisové hvězdy. Terasu během pár minut zaplní desítky tenisových nadšenců.

„Hraji tenis už skoro rok a chtěla bych být jako Petra," říká osmiletá Sára a netrpělivě očekává její příchod.Setkání s wimbledonskou vítězkou Petrou Kvitovou a Lucií Šafářovou v Prostějově

V jedné ruce má tenisovou raketu a ve druhé zvětšeninu tenisového míčku.

„Doufám, že se mi na něj podepíše," přeje si.

„Hezké dopoledne, dámy a pánové. Je vidět, že Prostějov umí uznat úspěch," ujímá se slova deset minut po jedenácté hodině Libor Bouček a krátce shrnuje zajímavá čísla z wimbledonské historie. Poté se ozve pískání, bouřlivý potlesk a do vzduchu vystřelují barevné konfety.

V tu chvíli už přichází na malé pódium za zvuku písně We are the champions od Queen Petra Kvitová a Lucie Šafářová. „Sluší jim to," zhodnotí jejich šaty postarší dáma.

Trochu vykolejený hejtmanSetkání s wimbledonskou vítězkou Petrou Kvitovou a Lucií Šafářovou v Prostějově

To už však na pódium přichází další aktéři. Jsou jimi jednatel společnosti TK Plus a šéf prostějovského tenisu Miroslav Černošek, primátor města Miroslav Pišťák a olomoucký hejtman Jiří Rozbořil. „Jsem na Prostějov pyšný, ale nechci si přisvojovat zásluhy. Smekám, že umí něco, před čím sedá celý svět na zadek," pochvaluje si Miroslav Pišťák, zatímco Jiří Rozbořil se přiznává, že je ze situace trochu v rozpacích.

„Jsem z toho trochu vykolejený, vedle vítězky Wimbledonu nestojím každý den," tvrdí.

To už se ujímá slova i manažerka prostějovských tenisových projektů Petra Černošková, která wimbledonské vítězce předává bustu sochaře Milana Bendy. Ten na ní pracoval od roku 2011.

„Ještě jsem ji neviděla zblízka, ale je to krásný dárek a jsem za něj vděčná," usmívá se Petra Kvitová.Setkání s wimbledonskou vítězkou Petrou Kvitovou v Prostějově

„V Praze se schází lidé u koně, v Prostějově se budou scházet u sochy Petry Kvitové," předpovídá budoucnost rozhlasový novinář a publicista Karel Tejkal, který se ujímá moderování tiskové konference. Ačkoli apeluje na fanoušky, že také mohou klást tenisových hvězdám své dotazy, nikdo z nich se neodváží.

Nervozita před autogramiádou

„To je blbý, na nic se ptát nebudu." „Já se stydím," ozývá se z davu fanoušků školou povinných, kteří už netrpělivě čekají s obřími i menšími tenisovými míčky v rukou na autogramiádu.

„Doufám, že se na mě dostane, musím hned vystartovat," plánuje šestiletá Jana. „Nebojte, na všechny se dostane," uklidňují je pořadatelé a už řadí fanoušky do fronty, která se vine mezi židličkami jako had.

„Já se vetřu k Petře Kvitové s tím míčem a vy mě s ní vyfotíte," úkoluje starší muž svou manželku a dvě dcery.

„Hlavně mě hezky vyfoťte, ať se mám za deset let čím chlubit," dává poslední rady před tím, než na něj přichází řada.