Kriminální čin spáchaný na sportovní hvězdě hýbe tenisovým světem i mediální sférou.

„Ani nevíte, jak jsem ráda, že se takhle vidíme. Ale asi bych vám to měla přečíst," oslovila novináře poraněná hráčka s velmi výrazně obvázanou levačkou, ve které nebude moct podle odhadů až šest měsíců sevřít tenisovou raketu.

Petra Kvitová poprvé promluvila o napadení.Petra Kvitová poprvé veřejně promluvila po napadení. Autor: ČTK/Michal Kamaryt

Poděkování rodině a policii

„Den ode dne se cítím lépe a jsem ráda, že nebudu v nemocnici na Vánoce. Chci moc poděkovat lidem, kteří mi byli nejblíž," vyjádřila vděk Kvitová řadě lékařů a dalších osobností a zmínila také prostějovskou nemocnici, kde byla po napadení hospitalizována.

„O svém návratu jsem nepochybovala snad ani vteřinu. Když mi po operaci řekli, že to dopadlo dobře, tak byla víra samozřejmě větší, než když mě vezli do nemocnice a já jsem necítila úplně prsty," vyprávěla Petra Kvitová.

„Chci poděkovat rodině a policii, myslím, že tomu dávají hodně a doufám, že se to brzy vyřeší," prohlásila dvojnásobná vítězka wimbledonu.

Tento muž přepadl tenistku Kvitovou. Policie zveřejnila podobu útočníka

Vrátí se a všichni budou koukat

Tu potěšila také spousta vzkazů od sportovců a fanoušků.

„Moc si podpory cením. Teď mi nezbývá než se koukat vpřed na to, jak se to bude všechno vyvíjet. Je mi asi jedno, jak dlouho to potrvá. Jestli to budou tři měsíce, šest měsíců nebo rok. Určitě se chci jednoho dne vrátit a udělám pro to všechno," odhodlaně řekla Petra Kvitová

„K tomu co se stalo, už bych se nevracela. Těším se, až začneme s týmem zase pracovat," konstatovala jedna z nejlepších hráček posledních let.

„Všechna příprava bude záviset na tom, co řeknou doktoři. Pan Kebrle a paní primářka. Uděláme všechno pro, aby Petra byla zdravá. Je tak silná, že věřím, že se jednou vrátí a všichni budou koukat," mínil kondiční trenér Kvitové David Vydra.

„Nejkrásnější dárek jsem dostala, když mě pustili z nemocnice, pan Kebrle mi řekl, že to vypadá dobře. Že tam nejsou komplikace a jde to tak, jak by to asi mělo jít. Vím, že udělali všechno pro to, aby to dopadlo dobře. Myslím, že si dali záležet," zopakovala slova díků Petra Kvitová a pokračovala: „Těším se na další pokroky. Až se znovu rozeběhnu a nebudu mít únavovou zlomeninu," připomněla s úsměvem zranění, které ji limitovalo v době před přepadením.

„Bude to nějaký čas trvat, ale samozřejmě se těším, až si vezmu raketu do ruky a konečně si s Jirkou pinknem. To jsme to začli, co?" podívala se s humorem na svého nového kouče Jiřího Vaňka.