Česká reprezentantka přitom předvedla v semifinále něco nevídaného. Ve druhém setu totiž prohrávala 0:4 a 1:5. Prostějovská bojovnice se však zvedla a získala neuvěřitelnou­ výhru.

„Jsem ještě trošku v šoku z toho, že jsem ve finále. Z toho se musím vzpamatovat, ale jsem samozřejmě moc ráda," řekla Kvitová cestou z dvorce.

Ve finále se ukáže pro prostějovského diváka zajímavá dvojice. Petra Kvitová je ikonou českého tenisu a je také tváří prostějovského sportu. Agnieszka Radwaňská má k Hané také blízko. Za TK Agrofert Prostějov vyhrála například předloňskou českou tenisovou extraligu.

„Finále hraju strašně ráda, bude to krásné a udělám všechno, abych vyhrála," řekla Kvitová, která má ve finálových zápasech bilanci 17:5.

„S Petrou jsou to vždy skvělé zápasy. Nemám ve finále co ztratit a jen budu doufat, že budu hrát stejně skvěle jako proti Garbiňe," uvedla Radwaňská, která je ve finále Masters poprvé. Proti Kvitové, dvojnásobné wimbledonské vítězce, bude usilovat o první velký triumf.

Druhou výhrou na Turnaji mistryň by Kvitová překonala Janu Novotnou, vítězku Masters z roku 1997. Z českých rodaček má nejvíce triumfů Martina Navrátilová, majitelka rekordních osmi vavřínů, ale všechny získala jako Američanka.