Vítězný tým vytvořil časem 2:00:51 nový traťový rekord. Rekordní byl také počet zúčastněných týmů. Celkem se jich na start postavilo 214 o jeden víc než v roce 2007.

Štafety měly tradičně před sebou 15 kilometrů běhu s několika brody přes řeku, 25 kilometrů jízdy na kole a 5 kilometrů vodácké části.

Na druhém místě dovezl letos do cíle štafetu Nutrend / Solomon – run spoluorganizátor závodu David Knebel. „Zklamání to není, spíš takové malé vítězství. Velký dík patří klukům, kteří udělali náskok,“ poznamenal olomoucký vodák.

„Myslím, že dnes to bylo hodně vydařené. Přišlo hodně lidí, překonali jsme účastnický rekord a ještě vyšlo krásné počasí,“ zhodnotil Knebel závod také jako organizátor.


Podívejte se na VIDEO a FOTO z BOBR CUPU 2009


Rozhodlo se na kajaku

Slunečné počasí si pochvaloval také Jan Hruška, cyklista vítězného týmu, původem z Dlouhé Loučky.

„Byla to pohoda. Bylo i málo vody. Zažil jsem tady i brody, které jsem musel doplavat, protože nejsem nijak extra vysoký a poslední tři metry jsem necítil pevnou půdu pod nohama,“ prohlásil Hruška.

Ten vyjížděl do svého úseku dvacetikilome­trového úseku na prvním místě a první také předával. Ovšem jen s nepatrným náskokem před Robertem Novotným z Nutrendu. Rozhodovalo se tedy až na šestikilometrové vodácké trati.

„Na vodu jsme nasedali spolu, David mi jel na vlně. Já jsem zkoušel pár trháků, ale nepovedlo se to. Rozhodlo se nakonec až na otočce. Tam se vejde jenom jedna loď, tam jsem byl první, kousek mu ucuknul a už se mu to nepodařilo dohnat,“ říkal bezprostředně po dojezdu do cíle vítězný Kamil Mrůzek.

„Já jsem se Kamila snažil co nejdéle udržet a jet takticky. Před otočkou jsem mu zkoušel nastoupit, ale bohužel jsem ho nepředjel. Pak mi trošku ucuknul a už jsem se ho neudržel a nakonec jsem byl rád, že jsem vůbec dojel do cíle,“ přidal svůj pohled na rozhodující fázi závodu Knebel.

Bronzovou příčku nakonec vybojoval OpavaNet/Tilak ve složení Pavel Brýdl, Martin Horák, Matěj Kropáček, který za sebou nechal štafetu Pivovaru Litovel, za níž v cyklistické části bojoval juniorský mistr světa mezi bikery a devátý ze posledního světového šampionátu mužů Jaroslav Kulhavý.

Ženy veteránky vyhrál tým s Blankou Paulů

Mezi ženami triumfovalo trio Jana Čábelková, Lucie Veselá, Lenka Lagnerová po hlavičkou Svištíci - slimáci. V celkovém pořadí skončily na 23. místě. Stříbro v ženské kategorii bralo tri s názvem DKNV stavební, třetí byl Fitness Tribuna Team.

Veteránskou kategorii ovládlo družstvo s názvem Litovelský šok (Špacír, Skopal, Hrabec), které se do cíle dostalo už jako třinácté celkově!

Kategorii žen - veteránek vyhrála trojice Masters Women CZ se stříbrnou medailistkou ze ZOH v Sarajevu 1984 v běhu na lyžích Blankou Paulů na běžeckém úseku.

Výsledky 15. ročníku Free Litovel Bobr Cupu 2009

1. Olomoucký deník (Faschinbauer, Hruška, Mrůzek)
2. Nutrend / Solomon-run (Havlíček, Novotný, Knebel)
3. OpavaNet/Tilak (Brýdl, Horák,Kropáček)
4. Pivovar Litovel (Linhart, Kulhavý, Lagner).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY BOBR CUPU 2009 (pdf, web pořadatelů)