"Ze zápasu jsme měli trochu obavy, protože Vršovice se v domácím souboji ukázaly jako hodně nepříjemný soupeř. Byli jsme ale pány na hřišti," pochvaloval si trenér Tatranu Litovel Ivo Vávra.

Jeho svěřenci předvedli perfektní vstup do utkání a za první poločas nasázeli 22 branek.

"Hráče musím pochválit především za prvních dvacet minut, kdy jsme hráli přesně to, co jsme chtěli a soupeř byl hodně zaskočený hlavně ze stylu naší obrany," konstatoval Vávra.

Hanáci vedli po prvním poločase o 12 branek, ve druhé půli ale trochu polevili v obraně a zrodilo se tak vysoké konečné skóre 37:27.

"Na můj vkus bylo trochu více obdržených branek, ale pramenilo to z o trochu nižší koncentrace hráčů ve druhém poločase," poznamenal Vávra.

Nejlepším střelcem zápasu byl desetigólový Jakub Schmalz.

"Lepilo mu to, předvedl odvážný a sebevědomý výkon. Chodil i na sedmičky," uvedl trenér na adresu dlouholeté opory Tatranu.

Kvůli několika absencím musel kouč Vávra sáhnout i mezi mladé hráče, kteří se ale ukázali v dobrém světle. Dorostenec Marek Vincour při své premiéře mezi muži vstřelil svůj první gól v soutěži.

"V tomhle vidím velký přínos, že máme v případě potřeby kam sáhnout," pochvaloval si kouč Vávra kvalitu mezi talentovanými mladíky.

V příštím kole se Litovel představí na palubovce Bystřice pod Hostýnem, která v podzimním souboji dokázala Tatran na jeho palubovce v prvním poločase velmi potrápit.

"Je to velice nepříjemný soupeře, především v domácím prostředí. Ale my se popereme o další výhru," prohlásil kouč Litovle Vávra.

Tatran Litovel - Sokol Vršovice 37:27 (22:10)

Rozhodčí: Baader, Novotný. Branky ze 7m hodů: 3:1. Vyloučení: 6:5. Diváci: 225.

Litovel: Juráš, Navrátil - Schmalz 10/3, Barabáš 2, Číhal 4, Hrbček 1, Hanák 3, Šuba 6, Štencl 2, Piwko 2, Kráčmar 2, Jindra 1, Macek 3, Vincour 1. Trenér: Ivo Vávra.