V Olomouci nadělil jeden z nejlepších týmů světa Češkám výprask 42:26 a jasně ukázal, jak daleko je čeká házená od té světové. Přesně polovinu branek inkasovala jediná zástupkyně Zory Olomouc brankářka Barbora Raníková, která odchytala celý první poločas. Do něj měly české reprezentantky katastrofální start a hned na začátku se prakticky rozhodlo o vítězkách utkání. „Viděly jsme video, ale realita byla úplně jiná. Holky asi překvapilo, že jsou Černohorky tak rychlé,“ prohlásila Raníková po zápase.

Jaké to bylo v brance proti takovému týmu kterým je Černá Hora?

Těžké. Pro mě to byl takový trénink rychlých útoků. Zapříčinily jsme si to samy tím, že jsme jim v útoku dávaly zadarmo balony a ony nás za to trestaly. Každá technická chyba byla rychlý brejk a to se strašně těžko chytá. I v postavené obraně nám vzadu holky moc nepomohly. Já vím, že to je těžké, protože ty hráčky jsou rychlé, ale všechny střely, které na nás šly, byly z volné ruky. Pro brankářky to bylo opravdu hodně náročné.

Černohorky střílely skvěle technicky. Byl to hodně velký nezvyk čelit takovým střelám?

Určitě. Ony se podívají a vědí jak zakončit. My jsme měly střelkyně přečtené, ale jen v případě, když jsou v kontaktu. Ale to tak dneska vůbec nebylo, pokaždé měly volnou ruku. Střílet točené střely z křídla přes hlavu, to v naší lize neexistuje. Ony jsou technicky někde úplně jinde. Je to paráda se na to dívat, kéž bychom tohle uměly i my. (usmívá se)

Na zápas jste se pečlivě připravovaly, měli jste motivační sezení s trenérem Marianem Jelínkem, ale podle výsledku to vypadá, že to bylo zbytečné.

Já myslím, že nám to pomohlo, ale nezvládly jsme to tak, jak jsme měly. Každá z nás byla nahecovaná a každá chtěla do toho zápasu dát všechno, ale bohužel nás asi zaskočil začátek. Nedokážu si to vysvětlit, protože jsme pro to chtěly udělat všechno. Druhá půle se zlepšila, ale ten začátek byl strašný. Nikdo nečekal, že to bude o tolik branek. Rozhodlo se na začátku zápasu a druhý poločas se už jenom dohrával.

S jakým cílem jste vůbec šly do zápasu? Měly jste představu o tom, co by byl ještě přijatelný výsledek?

My jsme chtěly na hřišti odevzdat co umíme, nechat tam srdíčko a chtěly jsme to držet na co nejnižším gólovém rozdílu. Tím, že to skončilo o šestnáct gólů, není do odvety nic moc. To by se musel stát zázrak. (směje se)

S čím tedy chcete jít do odvety, která se hraje v pátek?

Hlavně to pro nás bude další zkušenost, protože žádná z nás nehraje denně proti tak vyspělému týmu. Hrajeme proti nejlepší hráčce na světě a ty zápasy dají každé hráčce nové zkušenosti. Jen tak se můžeme zlepšovat.

Nejlepší hráčka světa Bojana Popovičová se v zápase ani moc neukázala a její spoluhráčky ji předčily, souhlasíte?

Nebyla potřeba. Oni ji šetřili a co si budeme vykládat, nehráli na sto procent. Tím, že to bylo o dvacet, si prostě prostřídali a nemuseli do toho dávat všechno. My se budeme snažit, aby v tom druhém zápase musely soupeřky hrát naplno.