V hlavní kategorii se prosadili olomoučtí závodníci týmu MaxiDEK Cannondale Michal Přecechtěl a Radim Kořínek. První jmenovaný dojel druhý, Kořínek po defektu dorazil na čtvrté pozici.

Závod pořádaný olomouckým oddílem Cyklo Kaňkovský se jel na trase: Bělkovice-Lašťany - Domašov - Pohořany - Posluchov - Bělkovice-Lašťany.

Start i cíl byl u místního koupaliště. Závodilo se na 30 a 50kilometrových okruzích, přičemž hlavní závod se jel na delší trati. Na téměř 1000 závodníků čekalo hodně těžkých stoupání a nebezpečných sjezdů a také náročný brod přes potok. Závodu se účastnil i mistr světa na dráze Alois Kaňkovský.

„Závod byl moc hezký, já jsem nakonec do cíle nedojel, šetřil jsem se na nedělní republikové mistrovství na silnici. Snažil jsem se pomoct mladému synovci, on měl bohužel dva defekty, takže to moc nevyšlo,“ řekl rodák z Bělkovic-Lašťan a v současné době jezdec Dukly Praha a české reprezentace.

Hlavní závod vyhrál Ondřej Fojtík z týmu Toyota Dolák před lídrem seriálu Kolo pro život, domácím Michalem Přecechtělem. „Fojtík na to dnes měl, cítil jsem, že sám na něj nemám. Škoda, že měl Radim Kořínek defekt, ve dvou bychom měli větší šanci,“ řekl Michal Přecechtěl. Jeho týmový šéf a zároveň kolega Radim Kořínek obhajoval tři vítězství, čtvrté zhatil osmnáctý kilometr, kde Kořínek píchnul kolo. „Hrozná smůla. Píchnul jsem z vedoucí pozice. Navíc jsem nemohl dlouho kolo nafouknout, takže jsem se zdržel. Pak jsem sjížděl, co to dalo, ale vyšla z toho jen brambora…,“ hodnotil závod Radim Kořínek.

V ženách vyhrála Jana Barešová z NorthBikezone.cz časem 2:24:58, v juniorech Radovan HolíkDTSwiss Bike Team 2:02:29. V kategorii nad 60 let zvítězil Rudolf Hronza z Jindřichova Hradce (2:27:38). Závod na 30 km vyhrál Petr Číhal z týmu Clearnag v čase 1:36:26, v ženách zvítězila Gabriela Lounová časem 2:09:35 a v juniorech Jakub Lamač 1:59:49. Mistrovství republiky lékařů vyhrál Jan Širc ze Slaného.

Výsledky: elite: 1. Ondřej Fojtík (Toyota Dolák) 1:54:21,5, 2. Michal Přecechtěl (Maxidek-Cannondale Olomouc) - 14,7, 3. Karel Hartl (Kelly´s Racing Team) - 38,9, 4. Radim Kořínek (Maxidek-Cannondale) - 1:51,3.