Tradiční cyklistický závod má start a cíl v Bělkovicích

A na trati se mohou potkat i se špičkovými bikery. Cyklisté, kteří se oblíbeného závodu zúčastňují pravidelně, už vědí, že je čeká fyzicky náročná, ale krásná trať se startem a cílem v Bělkovicích-Lašťanech. Trasa závodu se oproti loňskému roku nezměnila, přesto pořadatelé upozorňují na obtížné úseky.

„Jedná se především o sjezd z Domašova a brod v Bělkovickém údolí. To jsou také divácky nejatraktivnější místa. V minulém roce ale došlo ke zranění i v posledním sjezdu před cílem, kde již závodníci bojují s únavou a přestože sjezd není příliš náročný, může i tady dojít k problémům,“ upozorňuje hlavní organizátor Jiří Kaňkovský.

Pořadatelé už tradičně připravili také závody pro děti a mládež, které se pojedou před startem hlavního závodu v okolí Bělkovic. Mladí cyklisté budou rozděleni do kategorií podle věku a postupně se budou na trať vydávat od 12.30 hodin.

Start hlavního závodu je ve 14.30. Jeho hlavní hvězdou bude čerstvý mistr světa v omniu Alois Kaňkovský, na trať se ale vydá prakticky celá česká elita. Chybět nebudou ani vedoucí závodník série Kolo pro život Michal Přecechtěl ani jeho oddílový kolega z Maxidek Cannondale a loňský vítěz Radim Kořínek.

Přesto je závod určen především pro širokou cyklistickou veřejnost, což potvrzují i organizátoři. „Očekáváme, že i letos budou na startu především amatérští závodníci, pro ně je také závod pořádán,“ vysvětluje Jiří Kaňkovský. „Už nyní je přihlášeno téměř sedm set jezdců, a protože zájemci o start se mohou zaregistrovat ještě v den závodu do 13 hodin, předpokládáme, že znovu budeme atakovat tisícovku startujících,“ podotkl Kaňkovský.

Pro závodníky je v areálu bělkovického fotbalového hřiště připraveno široké zázemí. Cyklisté mohou únavu vyplavat v místním bazénu, mají možnost po dojezdu umýt svá kola, na večer je pak připraven doprovodný program v čele s vystoupením několika populárních kapel. Více informací na www.cyklokankovsky.cz nebo na emailu cyklokankovsky@ seznam.cz.