Zápas druhého interligového kola má pro oba týmy zřejmě větší váhu, než by se na první pohled mohlo zdát. „Bude to velice těžký zápas. Obě družstva asi cítí, že to bude velice důležité utkání z hlediska dobrého nastartování sezony a boje o play-off. Oba týmy totiž mají stejný cíl v podobě postupu do play-off," říká trenér Zory Olomouc Jan Bělka.

V minulé sezoně Zora na domácí palubovce Zlín přehrála, jenže nezvládla venkovní odvetu a do vyřazovacích bojů tak postoupily zlínské házenkářky. Hanačky tak jistě mají o motivaci dobře postaráno. „Budeme chtít určitou satisfakci," přiznává kouč Bělka.

Jeho svěřenky v úvodním kole nové interligové sezony předvedly na palubovce Šaľy dobrý výkon, jenže padly dvougólovým rozdílem 21:23. Na předvedenou hru by olomoucké házenkářky chtěly navázat i proti Zlínu.

„Já doufám, že předvedeme bojovný 
a kolektivní výkon jako minule a pokud ještě o něco vylepšíme střelbu, tak by to pro nás mohlo dobře dopadnout," konstatoval trenér Bělka.

Zlín si na úvod nové sezony hladce poradil s Pískem. A to do hry nenaskočily ani dvě největší opory Tóthová a Drotárová, které se ještě dávají zdravotně do kupy. Je otázka, zda je trenér Sabadka nasadí už do zápasu v Olomouci.

„Je to velká neznámá, to vědí asi jenom ve Zlíně. My se připravujeme na tým, který hrál minulý zápas, a pokud nás něčím překvapí, tak věřím, že na to budeme schopní reagovat," říká trenér Bělka, jehož tým zatím zdravotní komplikace nesužují.

Prestižní souboj mezi Olomoucí a Zlínem startuje v hale Zory v sobotu v 17.30.