Do úvodního zápasu proti favorizovaným Drakům nastoupili olomoučtí Skokani hned bez několika opor v čele s hrajícím trenérem Jakubem Vojákem, kterého v pátek do Třebíče nepustily pracovní povinnosti. V pozici trenéra jej zastoupil otec Václav. „Nastoupili jsme v ohromně oslabené sestavě. Ze základu nám chyběli Voják, Černík, Blažek, Baun a Antoš, takže jsme hráli s juniory," konstatoval olomoucký trenér Václav Voják.

Na nadhoz se postavil specialista na Draky Brno Jiří Šimek, ani tento zkušený nadhazovač Skokanů však nedokázal brněnským pálkařům vzdorovat. „Nebylo to ani o našich chybách, ale Draci zkrátka umisťovali výborně své odpaly. Byl to jednoznačný zápas od začátku až do konce," konstatoval Václav Voják, který pochválil výkony Martina Zdražila a Jana Utěšeného.

V sobotu Skokany čeká souboj s poraženým z dvojice Kotlářka Praha – Hroši Brno. V případě výhry by tak olomoučtí baseballisté prodloužili svůj pobyt v Třebíči až do neděle a měli by šanci bojovat o finále. O víkendu by na Vysočinu mělo dorazit několik olomouckých posil. „Přijedou Voják, Černík a Blažek, takže to pro nás bude o něco veselejší," dodal trenér Václav Voják.

SABE Český baseballový pohár 2012

Draci Brno – Skokani Olomouc 16:1.

Sobota: 10.00: Skokani Olomouc – poražený z dvojice Kotlářka Praha/Hroši Brno.