„Celou dobu jsme si držely Prostějov pod sebou, tlačily jsme je servisem. Později jsme je i lépe ubránily,“ pochvalovala si Gabriela Orvošová, jedna z hlavních útočných zbraní Olomouce.

Mladá univerzálka zaznamenala 15 bodů, blýskla se i dvěma esy. „Z naší strany to byl ale především výborný týmový výkon,“ prohlásila hráčka české reprezentace.

Prostějovský tým měl na přípravu minimum času. Finále si vybojoval až v pondělí večer v Liberci. Ve čtvrtek už musely hráčky klubu, který obhajuje český titul, znovu do boje.

„Semifinále nám dalo zabrat. Asi kvůli tomu jsme nedokázaly zapnout a víc bojovat,“ uvažovala Petra Kojdová, která byla hlavní tahounkou hostujícího týmu.

„Byly tam světlé momenty, ale ve chvílích, kdy jsme potřebovaly zapnout, jsme to nedokázaly. Dobře jsme servírovaly, tudy by mohla vést cesta. Zároveň se nám ale úplně nedařila přihrávka,“ hodnotila smečařka, která si připsala 13 bodů a dala i tři esa.

„Chvilkami to vypadalo pěkně, ale bohužel na Olomouc to nestačí,“ přiznala Petra Kojdová.

Olomoucký tým hnalo kupředu publikum.

„Atmosféra byla výborná, doufám, že fanoušci budou i na dalších utkáních,“ děkovala za podporu Orvošová, která bojuje o své první extraligové zlato kariéry.

„Je to obrovská výzva. Byl by to velký úspěch,“ prohlásila osmnáctiletá volejbalistka.

NAJDE PROSTĚJOV ZBYTKY SIL?

Hanácké finále hrané na tři vítězství se stěhuje do Prostějova. A hráčky domácího celku se nebudou chtít smířit s jistotou extraligového stříbra.

„Doufám, že v sobě ještě najdeme síly. Přece jen hrajeme finále, na to čekáme celou sezonu. Musíme se zdravě naštvat a zabojovat,“ nabádá svým tým Petra Kojdová.

Naopak olomoucké volejbalistky touží po tom, aby celé play-off zvládly bez ztráty jediného utkání.

„Chtěly bychom finále ukončit ve třech zápasech, aby to bylo co nejrychlejší. Pak budeme všichni spokojení,“ usmála se Gabriela Orvošová.

Finálový zápas číslo dvě odstartuje na prostějovské palubovce v neděli v 17 hodin.