Historické centrum Olomouce po čtyřech letech znovu zaplnili orientační běžci a stejně jako v roce 2008 při závodě mistrovství světa se výborně vedlo Tomáši Dlabajovi.

Rodák ze Zlína na Velké ceně Olomouce nenašel přemožitele, když v hlavní kategorii mužů porazil i favorizovaného Jana Procházku.

„Byl jsem zvědavý, jak se s tím organizátoři popasují, když staví druhý velký závod po mistrovství světa. Postavili to jinak, v opačném směru, s jinými postupy, takže bylo potřeba hodně řešit orientační problémy a na náročné trati jsem dvakrát chyboval," přiznal v cíli Dlabaja, který byl z vítězství trochu překvapený. „Po těch chybách jsem si na vítězství nevěřil, takže jsem hodně spokojený," uvedl Dlabaja.

Vítěz si městský sprint pochvaloval. „Je to super disciplína, která hodně obohatila orientační běh. Bereme to jako rovnocennou disciplínu, protože uspět v tomto závodě na mistrovství světa je téměř to samé jako v lese," uvedl Dlabaja.

Závodu v orientačním sprintu se zúčastnil i atlet Jakub Holuša, který ale na nejvyšší příčku nedosáhl.

„S orientačním během jsem začínal a občas zavítám i na některé závody. Je to pro mě radost, když si takhle po sezoně můžu zaběhat. Bohužel jsem dnes nebyl zcela zdravý a nemohl běžet úplně naplno, pak jsem se ale vyhecoval, když mě doběhl Tomáš Dlabaja," vyprávěl stříbrný medailista z atletického mistrovství světa v Istanbulu Jakub Holuša.

V ženské kategorii vyhrála Iveta Duchová, která porazila druhou Evu Kabáthovou.