Pražský Olymp dokázal držet v úvodním setu krok pouze do stavu 4:4. Poté domácí volejbalistky odskočily soupeřkám na rozdíl pěti bodů při podání Orvošové (9:4).

Utkání připomínalo čtrnáct dní starou bitvu, kdy byl Olymp často v útoku bezzubý. C

ož dokládala názorně tato situace – nejprve v poli zasáhlo skvěle chorvatské libero Sain, při následném útoku Pražanek Martina Michalíková a třetí útok skončil na bloku Gabriely Orvošové.

Olomouc poté soupeři při podání Dariny Košické odskočila na 18:11. V závěru setu se blýskla dvěma esy v řadě chorvatská blokařka Ćutuk (25:15).

Univerzita pokračovala aktivně i ve druhém setu, a když na servisu zaznamenala devítibodovou šňůru Martina Michalíková, tak byl Olymp na odpis (14:4).

Hanačky dál dominovaly a nepouštěly celek z hlavního města vůbec do hry. Pražský celek uhrál ve druhé sadě nakonec pouze deset bodů (25:10).

Úvod třetí sady začaly lépe Pražanky a vedly o tři body, ale Hanačky kontrovat a dvě esa Gabriely Orvošové znamenaly v technickém time outu vedení 8:6.

Byť domácí celek vedl o čtyři body, tak Olymp dokázal vyrovnat a donutil domácího trenéra Teplého k oddechovému času (13:13).

Poté Univerzita začala opět hrát svoji hru a při servisech Košické s Nikol Sajdovou šla do vedení 23:14. Tečku za utkáním pak udělal tvrdou smečí Martina Michalíková.

Příští utkání čeká volejbalistky Olomouce o víkendu na půdě třetí Ostravy.

VK UP Olomouc-PVK Olymp Praha 3:0 (25:15, 25:10, 25:16)

Sestava Olomouce: Ćutuk , Košická, Kubínová, Michalíková, Orvošová, Sajdová, libero: Sain. Trenér: Jiří Teplý

Nejlépe bodující hráčky: Ćutuk 19, Orvošová 12, Košická 10

TOMÁŠ PŘÍHODA