Domácí fotbalisté se do finále olympijského turnaje probojovali v semifinále přes Zlínský kraj, který zdolali 1:0.

Ve finále, které se hrálo na Andrově stadionu, ale nestačili na výběr Středočeského kraje, kterému podlehli 1:4. Přesto je zisk stříbrných medailí velkým úspěchem.

I v sobotu se dařilo atletům reprezentujícím Olomoucký kraj.

Barbora Zatloukalová přidala po zlaté medaili ze skoku dalekého žákyň i bronz v běhu na 100 m překážek a byla členkou vítězné štafety žákyň na 4× 40 m. Zlatou medaili pro kraj vybojovala společně se Zlatníkovou, Golanskou a skvěle finišující Opekarovou.

Další zlato vybojoval pro Olomoucký kraj v závodě na 800 metrů mladších žáků Marek Machalický.

V hodnocení krajů zvítězil jednoznačně Jihomoravský kraj před Prahou a Středočechy.

Olomoucký kraj nakonec obsadil výborné čtvrté místo, se kterým se před olympiádou rozhodně nepočítalo.

Domácí závodníci vybojovali 25 zlatých medailí, což je druhý největší počet ze všech.

Za Středočeským krajem zaostali pouze o osm bodů, i když v součtu získali o tři medaile více – do pořadí se totiž započítávají i všechna umístění na 4. – 6. místě.

Konečné pořadí krajů

1. Jihomoravský: 29 zlatých, 21 stříbrných, 40 bronzových, 620 bodů.
2. Praha: 22 zlatých, 26 stříbrných, 23 bronzových, 495 bodů.
3. Středočeský: 24 zlatých, 27 stříbrných, 16 bronzových, 489 bodů.
4. Olomoucký: 25 zlatých, 22 stříbrných, 23 bronzových, 481 bodů.
5. Moravskoslezský: 15 zlatých, 20 stříbrných, 18 bronzových, 377 bodů.
6. Jihočeský
7. Ústecký
8. Plzeňský
9. Pardubický
10. Královéhradecký
11. Zlínský
12. Liberecký
13. Karlovarský
14. Vysočina.

Zlaté medaile pro Olomoucký kraj vybojovali:

Atletika: Röder 2, Machalický, Zatloukalová, štafeta 4x60 m (Zlatníková, Zatloukalová, Galanská, Opekarová).
Box: Wiedermann.
Cyklistika: Heřmanovský 3, Bartošová 2, Kaňkovská 2.
Kanoistika: Hricová 2, Paták, sprint družstva (Paták, Vrba, Chaloupka).
Nohejbal: Ftačník, Spáčil, Chytil.
Orientační běh: Vystavěl, štafeta.
Showdown: Bureš.
Triatlon: Kukrle.
Zápas: Kovařík, Rais.

#nahled|https://g.denik.cz/43/df/olympiada_250613_denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/43/df/olympiada_250613.jpg|Stříbrný tým fotbalového turnaje - Olomoucký kraj#

V sobotu večer byly Hry V. letní olympiády dětí a mládeže na Andrově stadionu ukončeny.

Olomoucký kraj uspořádal největší hry v historii a olympijskou vlajku a pomyslnou štafetu předal kraji Moravskoslezskému, kde se budou pořádat v příštím roce hry zimní olympiády.

Výběr z výsledků čtvrtého dne:

Atletika:

60 m překážek, ml. žáci: 1. Prchal (Ústecký) 9,40, 2. Kraus (Jihočeský) 9,45, 3. Kijanica (Moravskoslezský) 9,54, 4. Mališka (Olomoucký) 9,58. Ml. žákyně: 1. Gamonová (Moravskoslezský) 9,62, 2. Semecká (Praha) 9,66, 3. Vávorvá (Plzeňský) 9,67.

100 m překážek, žáci: 1. Brož (Liberecký) 13,62, 2. Adamec (Vysočina) 13,94, 3. Novotný (Pardubický) 13,97. Žákyně: 1. Reissová (Plzeňský) 14,77, 2. Skálová (Praha) 14,81, 3. Zatloukalová (Olomoucký) 14,83.

800 m, ml. žáci: 1. Machalický (Olomoucký) 2:17,28, 2. Osolsobě (Jihomoravský) 2:17,32, 3. Kačírek (Plzeňský) 2:20,33. Ml. žákyně: 1. Beshirová (Středočeský) 2:19,10, 2. Benčová (Moravskoslezský) 2:21,44, 3. Floriánková (Jihomoravský) 2:23,54, …10. Novotná (Olomoucký) 2:33,80. Žákyně: 1. Kovaříková (Plzeňský) 2:19,42, 2. Kolajová (Jihomoravský) 2:19,43, 3. Hanušová (Pardubický) 2:20,36, …7. Přidalová (Olomoucký) 2:24,23, 10. Nerudová (Olomoucký) 2:27,45.

1500 m, žáci: 1. Sasínek (Jihomoravský) 4:13,33, 2. Hotový (Praha) 4:18,37, 3. Šimsa (Plzeňský) 4:20,78, …12. Saidl (Olomoucký) 4:42,99.

Štafeta 4×40 m žákyně: 1. Olomoucký (Zlatníková, Zatloukalová, Galanská, Opekarová) 29,70, 2. Jihomoravský 29,69, 3. Praha 30,27.

Výška, žáci: 1. Doležal (Královéhradecký) 1,94, 2. Havel (Středočeský) 1,85, 3. Fišer (Jihomoravský) 1,85, …11. Uhrin (Olomoucký) 1,7, 14. Šána (Olomoucký) 1,7. Žákyně: 1. Hartigová (Pardubický) 1,77, 2. Vaiglová (Zlínský) 1,71, 3. Trávníčková (Jihomoravský) 1,68, …9. Golasová (Olomoucký) 1,56.

Dálka, mladší žáci: 1. Hajnyš (Královéhradecký) 5,51, 2. Pleva (Zlínský) 5,48, 3. Kračmar (Jihomoravský) 5,39, …7. Mikuláček (Olomoucký) 4,99. Mladší žákyně: 1. Vokálová (Liberecký) 5,22, 2. Stojanovičová (Jihomoravský) 5,17, 3. Gamonová (Moravskoslez­ský) 5,07.

Oštěp, žákyně: 1. Jelínková (Jihočeský) 40,41, 2. Vaiglová (Zlínský) 35,17, 3. Dobrsteinová (Plzeňský) 34,69, …11. Novotná (Olomoucký) 27,15.

Basketbal hoši: finále: Moravskoslezský – Pardubický 48:50, o 7. místo: Olomoucký – Královéhradec­ký 63:38.

Box: ml. žáci 34 – 38 kg: 1. Gorgol (Moravskoslezský), 2. Hejda (Karlovarský), 3. Šachbazjan (Ústecký) a Baláž (Olomoucký). Ml. žáci: 43 – 48 kg: 1. Gábor (Moravskoslezský), 2. Adam (Ústecký), 3. Ištok (Olomoucký) a Procházka (Jihomoravský). St. žáci: 46 – 52 kg: 1. Bradáč (Středočeský), 2. Datko (Moravskoslezský), 3. Agateljan (Ústecký) a Vitásek (Olomoucký). St. žáci: 52 – 57 kg: 1. Wiedermann (Olomoucký), 2. Dekyš (Moravskoslezský), 3. Kočka (Jihomoravský) a Rucker (Královéhradecký). St. žáci: 56 – 63 kg: 1. Hrabák (Ústecký), 2. Láník (Zlínský), 3. Herák (Královéhradecký) a Michajelian (Karlovarský). St. žáci: 63 – 70 kg: 1. Andrýsek (Zlínský), 2. Brodský (Karlovarský), 3. Sláma (Praha) a Nejedlý (Jihočeský).

Fotbal: semifinále: Olomoucký – Zlínský 1:0, Jihočeský – Středočeský 1:1 (2:4 na pen.). Finále: Olomoucký – Středočeský 1:4. O bronz: Zlínský – Jihočeský 7:1.

Házená dívky – konečné pořadí: 1. Plzeňský, 2. Vysočina, 3. Jihomoravský, 4. Olomoucký.

Orientační běh hoši: mladší – závod na 3 km: 1. Křivda (Královéhradecký) 18,11, 2. Kočí (Olomoucký) 18,25, 3. Vystavěl (Olomoucký) 18,45.

Tenis: ml. žáci: finále: Rikl (Praha) – Patyk (Ústecký) 6:4, 6:4. St. žáci: finále: Pazdera (Jihomoravský) – Hájek (Moravskoslezský) 6:3, 6:2. Ml. žákyně: finále: Vondroušová (Karlovarský) – Kilnarová (Moravskoslezský) 6:2, 4:6, 6:3. St. žákyně: finále: Heinová (Plzeňský) – Uhrová (Jihomoravský) 6:3, 6:3.