Reprezentantka Olomouckého kraje Barbora Zatloukalová, která při zahajovacím ceremoniálu četla olympijskou přísahu, vybojovala nejcennější kov ve skoku dalekém žákyň.

Závodnice AK Olomouc zvítězila v dramatickém závodě až svým šestým pokusem, kterým dolétla na značku 563 centimetrů.

Mladá atletka má navíc zaděláno i na další zlato v běhu na 100 m překážek. V rozběhu totiž zaběhla svůj osobní rekord a všem soupeřkám ukázala záda.

Finále se poběží v sobotu dopoledne, kdy je na programu závěrečný den olympiády.

Cenné kovy budou rozdány ve všech zbývajících sportech.

Fotbalová utkání o medaile proběhnou na Andrově stadionu od 13 do 15 hodin. Od půl osmé bude následovat závěrečný ceremoniál.

V neoficiálním pořadí krajů figuruje Olomoucký kraj na fantastické druhé pozici za Jihomoravským krajem.

Výběr z výsledků třetího dne:

Atletika:

Výška, ml. žáci: 1. Kraus (Jihočeský) 1,64 m, 2. Buček (Jihomoravský) 1,64 m, 3. Veverka (Jihočeský) 1,61 m. Ml. žákyně: 1. Godárová (Královéhradecký) 1,58 m, 2. Novotná (Karlovarský) 1,58 m, 3. Reicheltová (Liberecký) 1,58 m, …13. Přikrylová a Májová (obě Olomoucký) 1,40 m.

Dálka, žáci: 1. Rusek (Moravskoslezský) 6,20 m, 2. Kraus (Jihočeský) 6,20 m, 3. Wiesner (Pardubický) 6,19 m. Žákyně: 1. Zatloukalová (Olomoucký) 5,63 m, 2. Hoferová (Liberecký) 5,58 m, 3. Šádková (Moravskoslezský) 5,51, …6. Galanská (Olomoucký) 5,21 m.

Oštěp, žáci: 1. Ščudla (Jihomoravský) 49,26 m, Sokola (Zlínský) 48,41 m, 3. Řihák (Olomoucký) 47,50 m, …6. Vrtěl (Olomoucký) 45,47 m.

Basketbal hoši:

Semifinále: Olomoucký – Ústecký 41:48. Dívky: o 7 místo: Královéhradecký – Olomoucký 30:48.

Cyklistika – kritérium:

Kadeti: 1. Heřmanovský (Olomoucký) 36,28, 2. Fiala (Karlovarský), 3. Lichnovský (Olomoucký), … 7. Hynek (Olomoucký), 26. – 33. J. Čech (Olomoucký).

Kadetky: 1. Růžičková (Liberecký) 26,35, 2. Vališová (Plzeňský), 3. Kryžanková (Moravskoslezský).

Žáci: 1. Slavík (Královéhradecký) 18,28, 2. Brázda (Jihomoravský), 3. Mosinger (Středočeský), …25. Šmída (Olomoucký), 28. V. Čech (Olomoucký), 29.–32. Valigura (Olomoucký).

Žákyně: 1. Klauková (Karlovarský) 21,02, 2. Drdová (Středočeský), 3. Šrůtková (Jihomoravský), …5. Kaňkovská (Olomoucký).

Fotbal:

Skupina A: Olomoucký – Plzeňský 1:1, Olomoucký – Liberecký 3:0.

Házená dívky:

Finálová skupina: Olomoucký – Jihomoravský 12:18, Olomoucký – Zlínský 22:14.

Sportovní gymnastika:

Soutěž jednotlivců – chlapci: 1. Duda (Jihomoravský) 76,75, 2. Janeczko (Moravskoslezský) 72,40, 3. Ponížil (Olomoucký) 70,25, …10. Šafran (Olomoucký) 65,45. Dívky: 1. Ochynská (Moravskoslezský) 49,43, 2. Mičková (Olomoucký) 48,40, 3. Fialová (Jihomoravský) 45,90, …7. Harásková (Olomoucký) 44,90.