Po prvních dvou kolech zápasů, ve kterých Olomoučané suverénně zdolávali své soupeře přišlo třetí kolo, ve kterém se ani jednomu z nich nepodařilo zvítězit, a zhasla tak šance na účast ve finálových bojích. Pořád však zůstávala šance na bronz.

Proměnit tuto šanci se podařilo jen polovině výpravy. V kategorii žáků ve váze do 48 kg porazil soupeře z Vítkovic na lopatky Marek Drábek. Hned v úvodu utkání hodil záhlavní přehoz (tzv. záhlavák) a soupeři nedal nejmenší šanci. Stejně rychle a stejným chvatem vítězně ukončil utkání ve váze do 75 kg i Kevin Tóth, kterého od prvního utkání trápila poraněná žebra.

Méně štěstí přálo Jakubu Zacpalovi ve váze do 44 kg, který sice měl převahu a soupeře držel i na lopatkách, ale po chybě ho soupeř přetočil do lopatkové pozice, ze které se už Jakub nedostal.

Překvapivě skončilo utkání Martina Drábka a Martina Cichého z Ostravy, do kterého vstupoval Drábek jako favorit. Cichý technickým zápasem nedovolil Drábkovi téměř nic a sám sbíral body. Utkání trvalo plné 4 minuty a s konečným skóre 2:13 se z bronzu ve váhové kategorie do 52 kg radoval ostravský borec.

Letošního mistrovství České republiky v řecko-římském zápase pořádaného v Chomutově se zúčastnilo 141 zápasníků z 27 oddílů.

Autor: RADEK HLOCH