Na turnaji startovalo 181 závodníků zúčastnili se ho i hosté ze Slovenska a Polska. V této silné konkurenci se dokázali medailově prosadit všichni olomoučtí borci. Zlato brali Kevin Tóth a Jakub Vařeka, stříbro Nikolaj Šíma a bronz Jakub Bartoněk.

Kevin Tóth svedl v prvním utkání vyrovnaný boj s Ratajczakem z Polska. Osm vteřin před koncem utkání za stavu 4:4 rozhodl utkání správně načasovaným chvatem ve svůj prospěch a zvítězil na lopatky. Ve druhém utkání už suverénně přejel soupeře na technickou převahu 12:0.

Jakub Vařeka ve své váze prošel skupinovou fází bez problémů, když obě utkání ukončil v první půli na lopatky. Ve finále pak zkopíroval triumf Kevina Tótha, když těsně před koncem srovnal bodovou ztrátu a soupeře položil na lopatky.

Nikolaj Šíma v prvním utkání prohrál s Polákem, se soupeři z Čech už si dokázal poradit. Tegzu z Krnova zdolal po vyrovnané bitvě 14:13 na body a s Kolářem z Prostějova vyhrál na lopatky.

Stejně jako Nikolaj Šíma začal turnaj prohrou Jakub Bartoněk. Další dva soupeře ve skupině zdolal na lopatky a na technickou převahu a zajistil si tak boj o třetí místo. Kvůli chybě tabulkových rozhodčích zápasil o třetí místo dvakrát, nicméně v obou utkáních zvítězil na lopatky a mohl se tak radovat z bronzové medaile.

Kromě olomouckých borců se turnaje účastnili i zápasníci z Dubu nad Moravou. Jiří Prokeš v konkurenci dvou Poláků dokázal jednoho porazit a vybojoval tak druhé místo. Bez medaile odjížděl Matyáš Hloch, pro kterého to byl první turnaj.