„Je to slušný výsledek. Doplatili jsme ale na to, že tentokrát marodila Vyhnánková, která měla čtyřicítky horečky,“ upozornil František Horský, předseda VK Olomouc.

V ženách měl klub vyhlídky na čtyři medailová umístění, ale nakonec se olomoucké veslařky musely spokojit se dvěma tituly. Zlaté medaile získaly na osmě žen ve složení Žižková, Kollarčíková, Štěpánková, kormidelnice Grecmanová ve společenství s Duklou Praha a VK Hodonín.

Druhý titul přidala Pavlína Žižková na osmě veteránek společně s děvčaty z moravských oddílů. „Vyhnánková měla ještě se Žižkovou startovat na dvojce bez kormidelníka, kde měly vyhrát. Na medaili by dosáhly i na čtyřce,“ avizoval Horský.

V kategorii juniorů vybojovali titul mistra republiky Vrána, Slavík, Tetera, Pazdera a kormidelník Mlčoch na čtyřce s kormidelníkem.

O něco méně se této sestavě dařilo na čtyřce bez kormidelníka, kde obsadili čtvrtou příčku. Stejné umístění si uhájili také na osmě, na které startovali společně s Běhalem, Bartákem a závodníky z ČVK Brno.

Stříbrnou medaili si přivezli olomoučtí muži, kteří startovali na čtyřce s kormidelníkem ve složení Weigel, Diviš, Gefing, Komárek a kormidelník Mlčoch.

Celkem tři tituly mistra republiky si připsali muži veteráni. Nejprve zabodovali Zapletal, Herzán, Vyhnálek a Skula na čtyřce bez kormidelníka v kategorii C.

Další titul přidali ve stejné disciplíně jejich starší kolegové Řoutil, Vyroubal, Drábek a Holčík. Třetí zlatou medaili přivezli na osmě ve složení Zapletal, Herzán, Konvička, Skula, Řoutil, Vyroubal, Drábek, Kožušník a kormidelník Lorenc.

Součástí celého podniku byly také závody talentované mládeže, kde olomoucký klub zastupovali Schlimbach se Smejkalem. Na dvojce bez kormidelníka obsadili třetí příčku.

Olomoučtí veslaři budou v této sezoně ještě v na konci srpna startovat na mezinárodní regatě v Piešťanech. V září pak plánují účast na regatě v rakouském Villachu, vrcholem bude mistrovství republiky družstev.