Juniorky ovládly nepárové disciplíny. Ve dvojce bez kormidelnice zvítězila Michaela Kidová spolu s Terezou Škvorovou z Bohemians a potvrdily tak roli českých nepárových jedniček. Kidová také seděla ve vítězné čtyřce bez kormidelnice.Olomoučtí veslaři na MČR v Račicích

Výjimečně skvělý závod předvedly věkem ještě dorostenky na osmě. Anna Hlaváčová, Martina Bednářová, Veronika Chrbjátová, Barbora Prchalová, Adéla Truhlářová, Adéla Zdráhalová zvítězily nad staršími soupeřkami a porazily reprezentační posádku z mistrovství Evropy juniorů. Na závěr přidaly bronz ze čtyřky bez kormidelnice.

Ženy Vendula Večeřová a Pavlína Žižková s kormidelnicí Kateřinou Hlaváčovou projely vítězně cílem v závodě osem žen ve společenství moravských oddílů. Ve čtyřce bez kormidelnice pak braly stříbro.

Kolekci medailí doplnil Petr Kvapil, který letos závodil v kategoriích lehkovážných veslařů seniorů B a jak na dvojce bez kormidelníka tak i na dvojskifu dojel na třetím místě ve společenství s ČVK Brno.

Na tropické vedro, které o víkendu panovalo, bohužel doplatil olomoucký junior Eduard Bezděk, který po kolapsu z přehřátí nenastoupil do finálových závodů.

Jistě i on by přidal další cenné kovy do olomoucké sbírky. Bezděk však má před sebou ještě největší vrchol sezony v podobě účasti na juniorském mistrovství světa v brazilském Rio de Janieru.