Finálovým jízdám juniorských a seniorských posádek patřilo sváteční pondělí a olomoucká výprava v těchto kategoriích vybojovala celkem čtyři zlaté a čtyři stříbrné medaile. Na titul v kategorii čtyřek bez kormidelníka dosáhli junioři Jan Smejkal a Vojtěch Schlimbach ve společenství se závodníky VK Slavia Praha. Tato posádka bude začátkem srpna reprezentovat nejen olomoucký klub, ale i ČR na mistrovství světa juniorů v Račicích. Stejná posádka, tentokrát na čtyřce s kormidelníkem, získala stříbrné medaile. Do třetice Smejkal se Schlimbachem spolu s kolegy ze Slavie a Břeclavi brali stříbro na osmě.

Mezi muži se v bojích o cenné kovy prosadili všichni tři olomoučtí zástupci. Vít Slavík s Karlem Běhalem zasedli spolu se závodníky pražské Dukly do osmy, kde se stali jak celkovými vítězi, tak vítězi v kategorii seniorů do 23 let. Společně se pak koncem července představí v běloruském Brestu jako reprezentační posádka na mistrovství světa seniorů do 23 let. Pro další medaili, a to stříbrnou, si dojel v závodě dvojek s kormidelníkem seniorů do 23 let Michal Diviš ve společenství s ČVK Brno.

Olomoucké ženy startovaly ve dvou posádkách. Na osmě Pavlína Žižková, Jana Vyhnánková, Blanka Vařeková, Luisa Bielská s kormidelnicí Kateřinou Antošovou a veslařkami ČVK Pardubice vybojovaly stříbrné medaile. Žižková s Vyhnánkovou také obhájily mistrovský titul na dvojce bez kormidelnice.

Veslařská osma mužů

Husarský kousek

Trenérům mužských kategorií Petru Truhlářovi a Zdeňku Vičíkovi, stejně jako trenérce ženských kategorií Daniele Hlaváčové se povedl husarský kousek, když z každého závodu jejich svěřenci přivezli medaili, a to zlatou nebo stříbrnou.

Medailové žně na tomto mistrovství zaznamenali také olomoučtí veteráni – masters. V sobotu se postavily na start hned tři čtyřky bez kormidelníka. Svoji jízdu a zároveň i svoji kategorii D ovládla čtveřice Luboš Zapletal, Miroslav Herzán, Pavel Skula a Radek Vyhnálek, kteří si tak připsali první letošní mistrovský titul. V kategorii C přidali zlatou medaili Martin John, Vít Komárek, Zdeněk Baleka a Edvard Kožušník. Stejně tak si vedli v kategorii F Ladislav Řoutil, Vladimír Zapletal, Jan Drábek a Milan Vyroubal, kteří tak završili zlatý hattrick.

Slunečná obloha a vysoké teploty provázely jak sobotu, tak i neděli, kdy rozšířily zlatou sbírku o další dva cenné tituly čtyřky s kormidelníkem. V kategorii C zvítězili John M., Herzán, Skula, Kožušník a kormidelník František Lorenc, v kategorii F pak čtyřka „s“ Řoutil, Vyhnálek, Drábek a Vyroubal. Celkově šestou zlatou medaili získali veteráni na osmě, která startovala v kategorii D ve složení Zapletal L., Herzán, Vyhnálek, Zapletal V., John M., Skula, Baleka, Kožušník a kormidelník Lorenc.

Dva veteránské tituly přidaly také ženy. Na osmě kategorie B zvítězily Blanka Vařeková a Pavlína Žižková, které startovaly tradičně ve společenství moravských oddílů. Poslední, osmou, zlatou medailí uzavřela veteránskou sbírku Žižková společně s Josefem Akaiem z Břeclavi na dvojskifu smíšených posádek.

Juniorská čtyřka mužů