Bronzový hattrick za tři třetí místa získali žáci, dvě stříbrné medaile přidali dorostenci a sbírku uzavřely s jedním bronzem žačky. Za zmínku by však stála i řada dalších nejen finálových umístění.

Bohužel se projevila skutečnost, že květnové povodně nedovolily olomouckým veslařům naveslovat potřebný počet kilometrů. I přesto se dokázali vyrovnat se silnou konkurencí z celé republiky.

Nejvíce medailí si připsala tréninková skupina mladších a starších žáků, vedená trenéry Blankou Vařekovou a Vladimírem Slavíkem.

Mladší žáci František Hrubý a Eduard Bezděk nejdříve získali bronz na dvojskifu, poté tito dva společně s Filipem Hlavicou, Viktorem Červinkou a kormidelnicí Katkou Antošovou přidali i další bronz na čtyřce párové.

Třetí bronzovou medaili získali starší žáci na čtyřce nepárové. Posádka jela ve složení Adam Portysch, Michal Kluka, Jakub Kuchař, Eduard Sklenář a kormidelník Petr Kvapil.

VK Olomouc - starší a mladší žáci

Dvě velmi pěkná druhá místa vybojovali dorostenci, svěřenci Tomáše Vodáka a Víta Komárka.

Téměř nečekaná stříbrná medaile na čtyřce s kormidelníkem, kde startovali Martin Kummer, Štěpán Zaoral a kormidelník Petr Kvapil společně s LS Brno, byla doplněna ještě druhým stříbrem za osmu. Zde se k olomoucké trojici připojil ještě Michal Koutný.

Medailovou sbírku uzavřely starší žačky se svými trenérkami Petrou Grecmanovou a Zuzanou Vodičkovou. Předvedený výkon na kilometrové trati zajistil Kateřině Prchalové, Tereze Dohnalové, Heleně Fukalové, Kateřině Hlaváčové a kormidelnici Kateřině Antošové bronzové medaile.

Nyní již malým veslařům začínají zasloužené prázdniny, sezóna je však v plném proudu a již následující víkend se opět do Račic sjedou na mistrovství republiky junioři, dospělí a veteráni.