Medailovou sbírku zahájily na osmě žen masters Pavlína Žižková a Blanka Vařeková, které startovaly ve společenství se závodnicemi z Hodonína, Břeclavi a Brna. Tato posádka zcela ovládla svou jízdu a zvítězila v absolutně nejlepším čase.

O další dva tituly se postarali muži. Na čtyřce bez kormidelníka Lubomír Zapletal, Miroslav Herzán, Pavel Skula a Radek Vyhnálek dokázali zvítězit a obhájili titul z roku 2007.

Skula s Herzánem společně s Martinem Johnem, Zdeňkem Johnem a kormidelníkem Františkem Lorencem pak nenašli přemožitele ani na čtyřce s kormidelníkem.

Posledním želízkem v boji o mistrovské tituly byla mixovaná osma mužů a žen.

Posádka Zapletal, Herzán, Skula, Vyhnálek, Žižková, Vařeková, doplněná pardubickými veslařkami Pustějovskou a Příhodovou, na kormidle opět s Lorencem si ve své kategorii nejlépe poradila nejen se soupeři, ale také s nepříznivými povětrnostními podmínkami.

S přehledem si dojela pro čtvrté zlato z tohoto šampionátu.

Na šampionátu startovaly ještě další tři olomoucké posádky. Počasí jejich jízdám však příliš nepřálo a ve vlnách a velmi těžkých povětrnostních podmínkách se jim nedařilo podle jejich představ. I přesto stojí za zmínku čtvrté místo mužů masters na osmě v kategorii, jejíž věkový průměr je 60. let.

Tato posádka se představila ve složení Zapletal, Řoutil, Vyhnálek, Kožušník, Baleka, Holčík, Drábek, Vyroubal.