Turnaje se zúčastnilo na 300 bojovníků z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska a Anglie. Taekwondo Ocelot, startující pod hlavičkou Sokolu Olomouc–Nemilany, vyslalo na tuto událost pět bojovníků, kteří podali skvělé výkony. Tvrdá příprava pod vedením Radka Tomšů a Daniela Dostála se vyplatila.

Jako první do bojů zasáhl Matyáš Skácel, kterého čekaly tři zápasy. První ukončil technickým KO a druhým prošel jednoznačným výsledkem 14:3. Finále si pohlídal 
a po skóre 4:1 si zaslouženě převzal titul českého mistra.

Podobně se dařilo i jeho bratru Mirkovi. Hned první zápas proti soupeři z Polska ukončil KO. V semifinále měl absolutní převahu a boj ukončil již ve druhém kole vítězstvím 20:2. Finále bylo velmi napínavé. Mirek po celou dobu bodově zaostával. Jeho soupeřem byl velmi zkušený bojovník, který má za sebou 
i řadu startů v zahraničí. 
V průběhu třetího kola se Mirkovi podařilo krásnou technikou na hlavu skóre otočit 
a své vedení si udržet. Po vítězství 9:6 si domů vezl zlatou medaili a titul mistra.

Dalšími bratry v oddílu jsou Honza a Matěj Šmelkovi. Honza nastoupil do bojů ve velkém stylu. Prvního soupeře vyprovodil již po dvou kolech 22:0. Semifinálový boj byl také v jeho režii a skončil 14:0. Finálový boj s bojovníkem z pořádajícího oddílu byl velmi vyrovnaný. Honza vedl, ale ke konci se soupeři podařilo otočit výsledek o jeden bod a Honza se musel spokojit s druhým místem. Benjamínek klubu Matěj Šmelko zvládl svůj první boj skvěle 4:1. Ve druhém zápase na zkušenějšího soupeře nestačil. Probojoval se ale na třetí místo a svou sbírku medailí rozšířil o bronz.

V juniorské kategorii startoval za Oceloty pouze Jakub Hanzel. Svůj první boj vyhrával, ale štěstěna mu nebyla nakloněna. Těsně před koncem třetího kola došlo ke kolapsu bodovacího systému a odmazání bodů. Soupeři se nakonec podařilo zvítězit a Kuba zůstal těsně pod medailovými pozicemi.

Ostatní junioři Marek Vysloužil a Daniel Dostál nemohli do bojů zasáhnout ze zdravotních důvodů. Daniel je členem reprezentace ČR a letošním účastníkem juniorského mistrovství světa na Taiwanu. Účastní se převážně prestižních zahraničních turnajů a z posledního si bohužel dovezl zranění, které mu tak znemožnilo start na MČR. (spo)