Chyběl zde sice vítěz letošního seriálu Josef Peták a pořadatelům se omluvil i Karel Trněný, ale diváci se mohli těšit na souboj loňského vítěze Würth Partr Rally Jaroslava Orsáka s celkově druhým mužem letošního seriálu Romanem Odložilíkem.

O bronzovou pozici v mistrovství usilovali ještě dva jezdci a to Josef Semerád a Jan Sýkora. Přední slovenské jezdce zastupoval Gavlák a Cserhalmi na vozech Mitsubishi Lancer EVO IX splolečně s Igorem Drotárem na Octavii WRC. Soutěž byla také zařazena do K4 Poháru České republiky v rally 2008.

Pořadatelé připravili celkem osm rychlostních zkoušek na třech úsecích. Dva v okolí Vsetína a přehrady Bystřička a třetí u Kunčic pod Ondřejníkem.

Právě tento úsek měl v minulých ročnících problémy se sjízdností pro sněhovou nadílku a musel být dvakrát zrušen. Také letos zde museli pořadatelé na poslední chvíli zrušit první průjezd, tentokrát ne pro sníh, ale z důvodů vyšší moci.

Po delší době se na startu objevili také dva olomoučtí zástupci, Milan Chvojka s vozem Mitsubishi a Ludvík Otto se Subaru. První z nich ke své účasti řekl: „Stavba je dokončená, chybí jen venkovní úpravy a ty se dokončí na jaře. Svezení v závodním autě mi chybělo, a tak si je chci užít alespoň na konec sezony. Kromě Vsetína pojedu asi i Okříšky.“

Úvodní zkoušku z Vidčí na Bystřičku vyhrál Tibor Cserhalmi na EVO devítce o 0,5 sekundy před Odložilíkem s vozem Peugeot 207 S2000. Třetí byl Petr Gavlák také na Mitsubishi EVO 9. Souboj o bronzový stupeň začal lépe Sýkora, když Semerád po drobné jezdecké chybě ztratil necelou půl minutu a dojel až osmnáctý.

Ve druhé zkoušce z Malé Bystřice na Vesník byl nejrychlejší Odložilík a ujal se celkového vedení. Na třetí místo za Cserhalmiho se posunul domácí Orsák. Pro závadu poloosy na druhé zkoušce odstoupil Jakeš a technika zradila i Drotára.

V závěru jezdeckého pole havaroval Krotký s Citroënem C2 a musel být s lehčím zraněním převezen do nemocnice. Zbytek startovního pole dokončil RZ volným průjezdem.

Olomoučtí jezdci dokončili soutěž oba a patřilo jim dvanácté místo – Milan Chvojka, a jednadvacátý dojel Ludvík Otto. Pohár K4 vyhrál Tomáš Růžička na Subaru.

Soutěžácká sezona se již nezadržitelné blíží ke svému závěru a posledním mistrovským závodem bude za čtrnáct dní Rally Vysočina v Okříškách. Poslední mistrovský závod zde pojedou historici a jezdci K4 poháru.

Výsledky Würth Partr rally 2008:

1. Odložilík, Tureček (Peugeot 207 S2000) 42:08 minut, 2. Gavlák, Hůlka (Mitsubishi Lancer EVO IX) – 11,6, 3. Jelínek, Kotěna – 32,9 vteřin, 4. Semerád, Niemetz – 1:05,4 minut, 5. Michalík, Orava (všichni Mitsubishi Lancer EVO IX) – 1:14,4, 6. Tlusťák, Škaloud (Citroen C2 S1600) – 1:16,7.

Celkové pořadí šampionátu: 1. Peták, 2. Odložilík, 3. Semerád.