Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Olomoučtí Škorpioni sbírali medaile na dětském turnaji

Olomouc – Tři zlaté, pět stříbrných a tři bronzové medaile získali zástupci olomouckého klubu taekwondo Scorpions na Dětském aprílovém turnaji, který byl určen pro děti do třinácti let. Tato bilance Škorpionům vynesla třetí místo v soutěži týmů.

7.4.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Kamil Vaněk

Olomoucký klub vyslal na turnaj 11 sportovců. Z toho někteří absolvovali svůj vůbec první turnaj. Přes minimum zkušeností předvedli na tatami nebojácné výkony a odvezli si své první medaile.

Kryštof Šefčík (7 let), Vít Sedláček (6 let) a Lukáš Broda (7 let) obsadili ve svých kategoriích třetí místa, Matyáš Skácel (6 let) obsadil druhou příčku.

Melanie Heržyová doplatila na slabou účast ve své kategorii a ve finále nastoupila proti zkušenější a větší soupeřce z Německa. Přes jasnou převahu Němky to Melanie nevzdala. Patří jí obdiv za statečný výkon a zaslouženě stříbrná medaile. Václav Sládek podlehl také ve finále a odvezl si stříbro.

#nahled|https://g.denik.cz/43/fa/scorpions_taekwondo_0704_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/43/fa/scorpions_taekwondo_0704.jpg|Závodníci olomouckého klubu Scorpions na Dětském aprílovém turnaji v taekwondo#

Jan Šmelko patří již mezi zkušenější borce a dá se říci, že výsledky se od něj očekávají. To také potvrdil a po suveréních výhrách 24:9 a 12:3 si vybojoval zlato.

Bojovného ducha předvedl Tomáš Smejkal, který svůj první zápas vyhrál až v náhlé smrti po výsledku 9:9. Šestiminutové drama z prvního duelu dokázal ještě vyhrotit v dalším zápase, kdy po dvou kolech prohrával, ve třetím dokázal nepříznivý stav zvrátit a zvítězit 10:9. To se samozřejmě projevilo ve finále, kde mu chyběly síly.

Jakub Hanzel postoupil bez boje a ve finále se střetl se svým kolegou z klubu Martinem Spurným, který postoupil po výhře 13:0.

Finálový duel vyhrál Jakub Hanzel 3:0 a obsadil první místo. Martin Spurný si odvezl stříbrnou medaili. Nejstarší Petr Sládek si po výhrách 14:2 a 5:2 odvezl zlato.