Proti Zlínu se ale olomoučtí ragbisté museli zaměřit na jiný styl hry, což jim moc nesedělo. „Museli jsme hru tvořit. Proti Vyškovu jsme bořili, což nám víc vyhovuje,“ přiznal olomoucký trenér Jiří Hányš.

Hanáci to ale nakonec zvládli a připsali si první vítězství v KB Cupu. Celkový dojem ale pokazila vyloučení. „Tři hráči dostali červené karty za řečnění. Ještě nevím, jaký trest dostanou, nejspíš ale nebudou dva zápasy hrát,“ odhadoval kouč.

Olomoucký tým měl přitom v předchozích sezonách problémy s hráčskou docházkou. Dají proto Hanáci pro příští utkání kádr dohromady? „Určitě dáme. Teď sedělo sedm lidí na střídačce a další tři se nevešli na střídačku. Docházka na zápasy vypadá dobře,“ pochvaloval si Hányš.

RC Olomouc se ve skupině C posunul na třetí místo, které zaručuje boj o extraligu. „První dva postupují automaticky a týmy na třetích místech odehrají kvalifikaci. V dalších dvou kolech hrajeme právě se soupeři, se kterými se budeme prát o třetí místo,“ upozornil Hányš na zápasy s Mariánskými Horami a Havířovem.