A olomoučtí závodníci se v prvních nominačních bojích rozhodně neztratili. O největší překvapení letošní sezony se jednoznačně postarala čerstvě osmnáctiletá kajakářka Klára Hricová. Ta přešla na odvětví sjezdu teprve loni na podzim, a tak nikdo nevěděl co od ní čekat. Byla takzvaný černý kůň nominace a tajné spekulace o její vynikající formě se potvrdily!

Hned první víkend na Kamenici a zároveň svůj první nominační závod zvládla na výbornou, když dojela třetí, další den své umístění ještě o jednu příčku vylepšila. Ve Špindlerově Mlýně v sobotním závodě navázala na druhé místo z Kamenice. V neděli však přišly první problémy a neštěstí nováčka, Klára Hricová dojela po komplikacích na startu na šestém místě.

„Jsem naprosto spokojená se svými dosavadními letošními výkony a aktuální formou. Do celé zimní přípravy jsme s trenérem dali naprosté maximum, jsem mu ale zato velmi vděčná, protože se to vyplatilo. V nedělním závodě ve Špindlerově Mlýně se mi sešlo spousty nepříjemností najednou, nepovedený start, promrzla jsem a ani stopa na trati nebyla ideální. Jdeme ale dál a snad jsem si veškerou smůlu pro letošní závody už vybrala,“ dodala průběžně druhá v nominaci Klára Hricová

Další silnou disciplínou olomouckého oddílu vždy byla kategorie kajakářů. V ní má olomoucký oddíl hned dva výborné závodníky, kteří se dokáží držet s českou a zároveň i světovou špičkou. Richard Hála a Filip Hric zvládli první víkend na Kamenici také s přehledem. V sobotu dojel Filip Hric druhý a Richard Hála třetí hned za ním. Porazila je pouze legenda českého sjezdu na divoké vodě, Kamil Mrůzek.

Další víkend ve Špindlu se v sobotu opakovalo pořadí z Kamenice. Richard Hála dojel druhý a Filip Hric třetí. V neděli však Filipovi závod nevyšel podle představ, stejně jako jeho sestře Kláře Hricové. I přes menší komplikace na trati dojel nakonec čtvrtý, Richard Hála udržel druhé místo, opět za Kamilem Mrůzkem, kterému ale velmi výrazně šlapal na paty. V průběhu závodu jel na první pozici a na posledním mezičase dokonce držel náskok pěti sekund. V cíli byl ale Richard Hála o necelé dvě vteřiny pomalejší. 

Autorka: ADÉLA HRICOVÁ